Boğaziçi’ne kurulan Alperen Ocakları çadırında ki iftar programı sonrasında açıklamalarda bulunan Bağcı, ilk günden itibaren bölgede olduklarını ve Yaklaşık 300 gönüllü ekibin sadece Kahramanmaraş il sınırları içinde arama kurtarma faaliyetlerine katıldığını söyledi. 

İnsani yardım boyutunda, ramazanın ilk gününe kadar 100’e yakın tır ulaştığını ve Kahramanmaraş’ta ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdıklarını belirten Bağcı, ‘’Ramazan ayı itibariyle iftar programlarımız başladı. Boğaziçi’ndeki çadırımızda günlük 1000’e yakın vatandaşa iftarlık ve sahur veriyoruz. Sadece bunlarla sınırlı değil, bizim burada 5 tane çadır kentimiz var. Orada yaşayan vatandaşlarımızın gıda ihtiyaçları da yine tarafımızca temin ediliyor. Onları mağdur etmemek için ilk günden beri ciddi bir şekilde çaba sarf ediyoruz.’’ dedi. 

Zaman zaman Çadırkente geldiklerinde, Alperen Ocakları’nın partisi hangisi, siz nereye oy veriyorsunuz? diyenler olduğunu ifade eden Bağcı, şunları kaydetti: 

‘’Önümüzde seçim var sizinle olmak istiyoruz diyenler var. Bizimle birlikte olmak istediklerini ve oy vermek istediklerini söylüyorlar. Büyük Birlik Partisi ve Alperen Ocakları birlikte önemli bir siyasi hareket aslında. Elbistan’da parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent İspir Bey var. Orada çok önemli bir mücadele verildi. Enkazda bir fiil çalışan bir abimizdir ve Allah nasip ederse, partimizin 1.sıra milletvekili adayıdır. Burada ki depremzede ailelerimizle de paylaştık.

Bu noktada gönülleri bizden yanaysa, verecekleri oy da BBP ve Bülent başkan ekibi olduğu, onların Kahramanmaraş’a ne kadar hizmet edeceklerini aday olmadan listeler belli olmadan ispat ettiklerine Elbistan, Kahramanmaraş kefil. Biz kefiliz. Bu noktada düşüncelerimizi paylaştık. Burada yaraların sarılması lazım, bizlerin bunun için gayret etmesi lazım. TBMM’de bu yaraların sarılması için mücadele edecek. Bu noktada oylarda naçizane BBP’ye vermelerini ve Bülent başkanın ekibine güvenmelerini rica ettik. Milletimiz adına zor bir süreç, Cumhur İttifakı içinde seçime kendi logo ve amblemiyle giren bir partiyiz. Cumhurbaşkanlığında, sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan için milletvekilliğinde ise kendi partimize oy istiyoruz.’’

Depremin etkileriyle ilgili ise Bağcı, ‘’Az önce depremzede kardeşlerimiz buradaydı depremde elinden tuttuğumuz vesile olduğumuz arkadaşlar. Onlar dahi buraya geldiğinde şu an etrafta çok bina var ama hepsinin yıkım kararı var. Ben ilk 3 hafta şehirden hiç ayrılmadım.

Burada çok ağır bir tabloyla karşı karşıyaydık. Benim 4 yaşında bir kızım var. O depremdeki çocukların feryatları beni çok etkiledi. Hala atlatmaya çalışıyoruz. Normalde dönmemiz her şeyin eskisi gibi olması normal değil. Bütün yaralar sarılana kadar en azından halkımız normal hayat başladı diyene kadar biz bölgede olmaya devam edeceğiz. ‘’ dedi. 

Kahramanmaraş’ta 74 kişi tutuklandı Kahramanmaraş’ta 74 kişi tutuklandı

11 ilin tamamında Alperen Ocakları ekibinin yer aldığını anlatan Bağcı, ‘’Bu süreçte yer aldı ve 92 vatandaşımız canlı şekilde kurtarıldı. Neredeyse hepsiyle görüşüyoruz ve devam eden süreçteki ihtiyaçlarına katkı sağlaya çalışıyoruz.’’ diye konuştu.