Kuzey Çevre Yolunda Trafik Kazası: Araç Refüje Saplandı! Kuzey Çevre Yolunda Trafik Kazası: Araç Refüje Saplandı!
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre Kayseri'nin Sarız ilçesinde saat 13.17'de 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Yerin 7 kilometre derinliğinde yaşanan deprem Kahramanmaraş başta olmak üzere çevre illerden de çok şiddetli hissedildi.
Deprem Türkiye saati ile 13.17'de yerin 7 kilometre derinliğinde kaydedildi. Sarsıntı Kahramanmaraş, Malatya ve Nevşehir gibi çevre illerden de hissedildi.
İÇİŞLERİ BAKANI YERLİKAYA'DAN AÇIKLAMA
Bakan Ali Yerlikaya Kayseri'den meydana gelen depremin ardından sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı ilk açıklamada; 'Kayseri İli Sarız ilçesinde saat 13.17’de 4,7 büyüklüğünde meydana gelen depremde, başta AFAD olmak üzere ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha tarama çalışmalarına başlamıştır. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.' dedi.
ŞÜKRÜ ERSOY'DAN İLK DEĞERLENDİRME
Deprem uzmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy, CNN TÜRK canlı yayınında yaptığı ilk değerlendirmede; '6 Şubat'ta peş peşe gelen depremler Türkiye'deki tüm fay zonlarını huzursuz etmişti. Bu dönemde sadece depremin olduğu yerde artçılar meydana gelmiyor. Komşu alanlarda da bazı deprem haberleri alabiliyoruz. Sarız civarında aktif bir fay var. Kayseri civarlarında da Erciyes fayı gibi pek çok fayın da aktif olduğunu biliyoruz burası bir deprem bölgesi bu tarz aktiviteler normal karşılanabilir ama 4.7 biraz yüksek bir deprem insanlar sarsıntıyı hissetmiş olabilirler. Bundan sonraki, süreci izlemek gerekli ki ne tür bir deprem olduğunu yorumlayabilelim.' açıklamalarında bulundu.