Haber merkezimize açıklamalarda bulunan Selim IŞIK, ilgili yayınevini 2008 yılında devrettiğini ve o tarihten bu yana yayınevinin hissedarı ya da çalışanı olmadığını açıklayarak şunları söyledi:

“KPSS sorularının akıbetine ilişkin yargı makamları bir soruşturma yürütüyor. Öncelikle çok üzücü ve vahim bir durum. Fakat ben, bahsi geçen yayınevini 2008 yılının sonlarında devrettim. O günden bu güne yayınevinin çalışanı, yöneticisi ya da ortağı olmadım. 4 yıl kadar Kahramanmaraş’ta habercilik ve medya sektöründe faaliyette bulundum. Bu dönemde bir çok yerel yönetici, siyasetçi, basın mensubu ve iş insanı ile yaptığım işin doğası olarak görüşmeler gerçekleştirdim. Sosyal medya ve birkaç haber sitesinde geçen bu iftira ve yalan haber şahsım ve ailem ve Kahramanmaraşlı bir çok siyasetçiyi de zan altında bıraktı. Fakat ifade ettiğim gibi benim bahsi geçen yayınevi ile 2008’den bu yana yani tam 13 yıldır işveren/işgören ilişkim olmadı. Anadolu Ajansı, TRT ve DHA gibi hiçbir basın yayın organında ismim geçmemekte. Ancak yurt dışı kaynaklı olduğunu tahmin ettiğim birkaç bot/sahte sosyal medya hesabı benim ve birlikte fotoğrafı olduğum bazı siyasetçilere de çamur atmaya kalkıştı. Bu itibar suikastından şahsım, ailem ve yakınlarım olduğu kadar gecesini gündüzüne katarak şehrimize hizmet eden iş insanları, siyasetçiler ve gazetecilere de zarar verilmeye çalışıldı.” Dedi. Adaletin tecelli edeceğinden emin olduğunu söyleyen Selim IŞIK sözlerini şu şekilde tamamladı:

49431e3a-15cd-4987-b997-5b05851ce8d5

“Bir kişinin hangi şirketin ortağı ya da çalışanı olduğunu anlamak hiç zor değil. İsteyen herkes kolaylıkla ilgili yayınevinin/şirketin ortaklık yapısı, adresi, iş alanları gibi konuları ticaret sicil gazetesinden tek tuşla öğrenebilir. Benim bahsi geçen işletmenin ortağı, yöneticisi ya da sahibi olmadığımı teyit etmek aslında hiç zor değil.”

Açıklamanın ardından iftira ve linç kampanyasına maruz kalan Selim IŞIK, şirketteki hisselerini ve tüm görevlerini devrettiğine ilişkin ticaret sicil gazetesini haber merkezimize beyan ederek iftira ve linç kampanyasına katılan bu bot/sahte hesaplar hakkında savcılığa şikayet dilekçesi verdiğini ifade etti.

Biz de bu haber vesilesiyle iftira ve linç kampanyasından zarar gören Kahramanmaraşlı siyasetçi, gazeteci ve bürokratlara geçmiş olsun diyoruz.