Vali Ömer Faruk Coşkun, Ramazan Ayı ve Emniyet Teşkilatımızın 177. Kuruluş Yıl Dönümü vesilesiyle, İl Emniyet Müdürlüğünün şehit ve gazi ailelerimiz onuruna verdiği iftar programına katıldı.  

Programda ezanın okunmasının ardından hep birlikte iftar yapıldı.  Daha sonra ise Kuranı Kerim Tilaveti ve dualar okundu.

Vali Coşkun şehit ve gazi ailelerimizle burada yaptığı hasbihalde, “Tarihi, başarı ve destanlarla dolu olan milletimiz, savaşlardaki mücadelesinin yanı sıra köklü kültürümüz ve geleneğimiz sayesinde de bu topraklarda zengin bir medeniyet kurdu. 

Bu eşsiz medeniyet bizlere şehitlerimizin, gazilerimizin ve siz kıymetli ailelerinin emsalsiz fedakârlıkları sayesinde vatan oldu. 
Bu nedenle sizler için ne yapsak azdır.

Başkan Gürbüz, ‘Elbistan OSB’ye bir tekstil fabrikası daha açılıyor’ Başkan Gürbüz, ‘Elbistan OSB’ye bir tekstil fabrikası daha açılıyor’

Mübarek Ramazan ayına huzurla ulaşmamıza vesile olan şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyor, hayatta olan gazilerimize de sağlıklı ve huzurlu bir ömür temenni ediyorum,” dedi. 

İftar sonrası şehit ailelerimiz ve gazilerimizle de yakından ilgilenen Vali Coşkun ve eşi Sevilay Coşkun, şehitlerimizin kıymetli emanetleri olan aileleri ve gazilerimizle birlikte olmaktan çok büyük mutluluk ve onur duyduklarını ifade ederek tüm emniyet personelinin de 10 Nisan Polis Günü’nü kutladılar. 

Programda ayrıca, protokol üyeleri ve şehit çocuklarımızla birlikte Emniyet Teşkilatımızın 177. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle pasta kesildi. 

İftar programına, şehit ve gazi ailelerimizin yanı sıra Valimiz Ömer Faruk Coşkun ve eşi Sevilay Coşkun, TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Milletvekili Habibe Öçal, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Cumhuriyet Başsavcısı İlker Yazıcı, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Özdurhan, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, iş insanları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile emniyet mensupları katıldı.