Konya Şehir Hastanesi'nde bir kişi, Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya'yı tabancayla başına ateş ederek yaraladı. Saldırgan, ardından aynı tabancayla kendi kafasına ateş ederek intihar etti. Türk Sağlık Sen konuyla ilgili Perşembe günü eş zamanlı basın açıklaması kararı aldı.

İzin çıktı! Kahramanmaraş sınırında petrol aranacak İzin çıktı! Kahramanmaraş sınırında petrol aranacak

Türk Sağlık Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, "Doktor Ekrem Karakaya Görevi Başında Katledildi" başlığıyla bir mesaj yayılandı ve şu ifadelere yer verdi:

"Can güvenliğinden yoksun bir şekilde sağlık hizmetlerinin yürütülemeyeceği açıktır. Sağlıkta şiddetin kanlı bir vahşet olarak kendini gösterdiği bu olay tüm sağlık kurum ve kuruluşları bir an önce sıfır toleranslı alan ilan edilmesi gerekliliğini, hiçbir silah veya suç aletinin bu kurumların bahçelerine bile alınmaması gerektiğini bizlere bir kez daha göstermektedir. Merhum doktorumuza Allah’tan rahmet acılı ailesi ve yakınlarına sabır  diliyorum. Sağlık camiamızın başı sağ olsun."

Öte yandan Türkiye Geneli basın açıklaması kararı alındı.

Türk Sağlık Sen Kahramanmaraş İl Başkanlığından yapılan açıklamada, "Türk Sağlık-Sen Genel Merkezi tarafından 07.07.2022 Perşembe günü "1 günlük" iş bırakma eylemi kararı alınmış olup, saat 10:00 da Necip Fazil Şehir  Hastanesinde yapacağımız basın açıklamasına tüm basın mensupları davetlidir." ifadelerine yer verildi.