Her daim değişkenlik gösteren ve sürekli gelişen tüketici trendleri dijitalleşmenin hızla yaygınlaşması ve 2020 yılında yaşanan pandeminin etkisiyle çok daha hızlı değişmeye başladı.

Dijital dünyaya geçiş şart…

Pandemiyle birlikte gelen uzun karantina dönemlerinin ve sosyal izolasyonun etkisiyle birçok insan için sanal mecraların önemi arttı. İş toplantıları, online eğitim ve spor aktiviteleri bile sanal dünyaya taşınırken, alışveriş ihtiyaçları da dijital kanallar üzerinden karşılanmaya başlandı. Böylece pandemi öncesinde de önemli olan online alışveriş daha da popüler hale gelerek, birçok birey için olmazsa olmazlar arasında yerini alıyor. Şirketlerin gelecek dönemde de faaliyetlerini kesintisiz bir şekilde yürütebilmesi için dijital dünyaya mutlaka ayak uydurmaları gerektiğinin altını çizen Dilek Kosova, “Pandemiyle birlikte altın çağını yaşayan online alışverişle tüketici trendleri yeniden şekillendi. Markaların rakiplerinden ayrışması ve tüketicilerle daha sıkı bir bağ kurabilmesi için dijitalleşmeye mutlaka adapte olmalı ve bu alanda müşterilerine en iyi hizmeti vermek adına yatırımlar yapmalıdır.” diyor.

Fonksiyonel ürünlere talep yükseldi

Günümüzde mutfaklar sadece yemek hazırlamak ve yemek için kullanılan alanların çok ötesine geçerek, tüm aile bireylerinin sosyalleştiği ve beraber keyifli vakit geçirdiği mekanlar haline dönüştü. Özellikle mutfaklarda eskiye nazaran çok daha fazla vakit geçiren kullanıcılar; teknolojiyle bütünleşen, enerji tasarrufu sağlayan ve kolayca kullanılabilen fonksiyonel ürünler mutfakların gözdesi oldu. Bu doğrultuda alışveriş sırasında ürünlerin estetik ve tasarım özelliklerinden önce teknolojiyle uyumu, sunduğu fonksiyonlar ve yarattığı alternatif çözümler ön plana çıkıyor. Markalar ise kullanıcıların ihtiyacını en iyi şekilde karşılamak, hayatı kolaylaştırmak ve yaşamı daha keyifli hale getirmek için en doğru ürünü tasarlamak için yöneliyor. Bununla birlikte pandeminin etkisiyle kullanıcılar açısından sağlık kavramı daha önemli hale geldi. Mutfaklarda sağlıklı yemeklerin hazırlanmasına olanak sunan fırınlar sıklıkla tercih edilir hale geldi. Her daim kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik ürünler geliştiren Silverline ise S2, S3, S4 ve Retro fırınlara güveç pişirme fonksiyonu ekleyerek, kullanıcılarına en lezzetli yemekleri en sağlıklı şekilde pişirme imkanı sunuyor. Teleskopik ray özelliği, 3D Airmove özelliği ve buhar destekli fırın temizleme sistemine sahip olan S3 ve S4 fırınlar pişirme deneyimini keyifle buluşturuyor.

Marka güveninin önemi arttı

Her daim kaliteli hizmet vermeyi sürdüren, müşteri memnuniyeti ve müşteri deneyimi yönetimine önem veren markalar tüketicilerde güven duygusu yaratarak daha çok tercih edilen markalar arasında yerini alıyor. Alışveriş sırasında müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak dışında sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden ve bu doğrultuda projeler gerçekleştiren markalar, tüketicilerin desteği sayesinde pandemi sürecini daha kolay atlatma fırsatı elde ediyor. Tüketiciyle daha güçlü bir bağ kurabilmek için sosyal projeler yapmak ve marka güveni oluşturmak gerektiğini belirten Kosova, “Silverline olarak müşterilerimizin her anında yanında olmak, onların hayatına artı değer katmak ve yaşamlarını daha keyifli hale getirmek için birçok alanda farklı projelere imza atıyoruz. İnsanın kendisini, çevresini, doğayı ve doğanın dilini anlama felsefesinden yola çıkarak; iyi beslenmek, iyi hissetmek, iyi düşünmek ve iyi yaşamak için ‘sen de var mısın’ diyerek yola çıktığımız “İyiye Varım” projemiz sayesinde çok sayıda tüketiciye ulaştığımızı ve var olan marka güvenimizi daha da güçlendirdiğimizi belirtmek isteriz.” dedi.

WhatsApp yeni özellikler geliştirmeyi sürdürüyor! Emoji ifadeleri... WhatsApp yeni özellikler geliştirmeyi sürdürüyor! Emoji ifadeleri...