Game İnfluencer Marketing Türkiye

Hem dünya çapında hem de ülkemizde büyük yankı uyandıran online oyunlar, sürekli hareketli ve değişime açık haldedir.

TEKNOLOJİ 22.04.2019, 08:43 Editör
Game İnfluencer Marketing Türkiye

Teknolojik çağın tüm imkanlarına uyum sağlamakla beraber onunla birlikte gelişen ve en hızlı şekilde adapte olan dinamik bir platformdur. Sadece ülkemizdeki kullanıcı sayısı ile milyonlara varan geniş bir kitlesi vardır. Benzer ilgi alanlarına sahip insanlar bir arada bulunmaktadır. Dijital eğlence sektörü olarak tanımlanabilecek bir piyasa olan bu platformda oyunlar benzer tema üzerine şekillenmektedir. Çoğunlukla savaş, rekabet ve güç savaşı üzerine kurulu olan oyunların yayınlayıcıları reklamlar ve oyun içi satın alma yöntemi ile gelir elde etmektedir.

İnfluencer marketing Türkiye ile tanıtım sektörü de daha sistematik ve stratejik bir hale gelmiştir. Bu yöntem ile hedef kitleye yönelik etkili reklam çalışmaları yapılmaktadır. Hem firmanın hem de lehine bir metot olduğu söylenebilir. Hem oyun kullanıcısı ilgi alanına ve ihtiyacına yönelik reklamlar ile karşılaşmakta hem de reklam veren geri dönüş açısından daha olumlu sonuç elde etmektedir. Bu sistemin yaygınlık kazanmasıyla birlikte profesyonel hizmet veren ajanslar kurulmuş, yeni bir meslek dalı ortaya çıkmıştır. Reklam ve seo konusunda tecrübe sahibi ajans çalışanları, firmaya reklam süreci boyunca tüm konularda destek sağlar. İçerik, görsel, video ve reklam platformu seçiminde doğru kararlar almasına yardımcı olur. Bunun için hem firmayı hem de hitap ettiği kitleyi tanıması gerekmektedir. Kaliteli bir influencer ajansı, firma ile etkili ve sağlıklı bir iletişim kuracaktır.

Oyun piyasasında büyük yer edinen game influencer marketing, oldukça geniş bir sektörü kapsamaktadır. Online oyunlarda yer alan neredeyse tüm reklamlar bu kavram ile açıklanabilir. Örneğin; Counter Strike sitesinde yer alan reklam da yine oyun ya da gençlere hitap eden herhangi bir ürün reklamı olacaktır. Aksi takdirde reklam veren istediği sonucu elde edemeyecektir. Bununla birlikte oyun severler tarafından fenomen olmuş birine verilen reklam da yine oyun ile ilgili olacaktır. İlgi alanına yönelik etkili reklamların tümü de influencer marketing kapsamında yer almaktadır. Kampanya ,çalışmalar ve fiyat hakkında herhangi bir ajanstan ayrıntılı bilgi almak doğru bir adım olacaktır.

Detaylı bilgi için; https://www.tipeffect.com/tr/portfolio_page/gamesultan-bloodrapper-game-influencer-marketing/

Yorumlar (0)
banner82
banner50
25°
açık
banner62
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ın En Önemli Sorunu Sizce Nedir?
Kahramanmaraş'ın En Önemli Sorunu Sizce Nedir?
Namaz Vakti 25 Ağustos 2019
İmsak 04:22
Güneş 05:49
Öğle 12:40
İkindi 16:21
Akşam 19:20
Yatsı 20:41
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Günün Karikatürü Tümü