Türkiye Değişim Partisi (TDP) Balçova İlçe Başkanı İ.Can Kabakçı, meyve ve sebzeye gelen fahiş zamlarla ilgili eleştiride bulundu. İktidarın enflasyonu bitirmek istemediğini belirten Başkan Kabakçı, " Halk sefalete sürükleniyor, iktidar izliyor" dedi.

Genel sağlık sigortası prim borçlarına af geliyor! 5 bin TL ve altındaki borçlar sıfırlanacak Genel sağlık sigortası prim borçlarına af geliyor! 5 bin TL ve altındaki borçlar sıfırlanacak

"ET YOK ,YEŞİLLİK YOK!"

Her zaman ucuza satılan yeşilliklerin son birkaç ayda sürekli zamlandığını ifade eden Kabakçı, " Tarım bitmiş durumda. Haliyle çiftçi kâr elde edemez, daha da zarara uğrar durumda. Bunun yegane sebebi ise üreticinin desteklenmemesi, iktidarın yardımda bulunmaması, akaryakıt fiyatlarının her geçen gün artması. Tüm bu sonuçlar ise marketteki ürünlerin pahalanmasına sebep olmakta. Özellikle yeşilliklerde  son birkaç ayda fiyat artışı had safhada. Kasım ayında 1 liraya satılamayan marulun şimdi ki fiyatı 8 lira. Dereotunun 7 lira, salatalığın 20 lira, maydonozun 8 lira, havuç, lahana vb. sebzelerin ise 10 lira ve üstü. Tabii bu fiyatlar marketlerde daha zamlanıyor. 2 katı fazla satılıyor çünkü üreticiden halciye, halciden markete gelene kadar her şeye zam üstüne zam geliyor. Kâr elde etmek bir yana dursun insanlar zararlarını karşılamakta bile zorlanıyor. İktidar enflasyonu durduramıyor, insanları gün geçtikçe açlığa sefalete sürüklüyor. Zaten et alamayan halk artık yeşillik dahi alamaz hâle getiriliyor"şeklinde konuştu.