Türkiye Değişim Partisi (TDP)  Balçova İlçe Başkanı İ. Can Kabakçı, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Temmuz-Aralık 2021 dönemine ait elektrik ve doğalgaz fiyat verilerini açıklamasının ardından yaptığı açıklamada, " Sanayiciler günden güne iflasın eşiğine sürükleniyor" dedi.

Ali Öztunç, ‘Etkinlikte emeği geçen herkesi kutluyor ve destekliyorum’ Ali Öztunç, ‘Etkinlikte emeği geçen herkesi kutluyor ve destekliyorum’

"BİZ SANAYİCİLERİN YANINDAYIZ"

Sanayicilerin çok zor şartlar altında faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten Başkan Kabakçı, "Sanayide 2021 yılı Temmuz-Aralık dönemi elektrik fiyatlarına bakıldığında, tüketicilerin 1 kWh elektrik için ödediği tutar bir önceki döneme göre yüzde 48,9, bir önceki yılın aynı dönemine göre ise yüzde 68,9 artarak ortalama 96,8 kuruş oldu. Sanayide 2021 yılı aynı dönem doğalgaz fiyatlarına bakıldığında, tüketicilerin 1 metreküp doğalgaz için ödediği tutar bir önceki döneme göre yüzde 85,7, bir önceki yılın aynı dönemine göre ise yüzde 92,6 artarak ortalama 338,1 kuruş oldu. Türkiye'nin göz bebeği olan, kalkınmamızda büyük pay sahibi olan sanayiciler iktidar sebebiyle açlığa, sefalete sürükleniyor. Herhangi bir ayrıcalıkta bulunulmuyor. Tarımı bitiren AKP şimdi de sanayiyi bitirmeye çalışıyor. İş sahiplerine zorla kepenk indirtmeye çalışıyor. Zor koşullarda çalıştırıp, keyfi zamlı faturalarla işleyişi sekteye uğratmaya çalışıyor. Sanayicilere pes dedirtmek istiyor. Sanayi giderse Türkiye'nin biteceğini görmüyor, inadına dışa bağımlı olmamızı istiyor. Fakat biz her zaman bu durumun karşısındayız. Sanayicilerimizin tekrar  hayata kazandırılması için elimizden geleni yapacağız. Yardım eli uzatacağız, gerektiği yerde kol, kanat gereceğiz. Ama asla sanayicinin işini terk etmesine, sanayinin bitmesine, sekteye uğramasına iktidara rağmen izin vermeyeceğiz"şeklinde konuştu.