Her geçen gün daha fazla ihtiyaç duyulan seyyar tuvalet, günümüzde daha modern ve daha ferah ortamlar sağlayarak ihtiyacımızı karşılamaktadırlar. Kullanım ihtiyaçlarına ve ihtiyaç duyulan yerin konumuna göre değişiklik göstermektedir.

Açık alan etkinlikleri organizasyonlar, acil toplama alanlarında polietilen malzemeden yapılmış mobil tuvalet kabinlerini sıkça görmekteyiz. Seyyar tuvaletlerin iki bölümde inceleyebiliriz. İmkanlar dahilinde kurulu bulunduğu bölgede atıklarının kanalizasyona verildiği sistemler.

Kanalizasyon imkanlarının bulunmadığı veya yerleşiminin imkansız olduğu durumlarda atıkları bünyesinde bulunan haznesinde toplayarak hizmet verenler. Çalışma prensibi ne olursa olsun, artık sosyal hayatın bir parçası olarak bizlere hizmet vermekte, vermeye de devam edecek gibi görünüyor.

Kanalizasyon Bağlantılı Seyyar Tuvaletler

Kanalizasyon bağlantılarının bulunduğu alanlar için ideal olanlarıdır. Geçici olarak konuşlandırılarak, özel aparatları sayesinde kanalizasyon bağlantısı yapılarak günlük hayatı kolaylaştırmaktadırlar. Alafranga, alaturka, pisuar tarzı olanları vardır. Genellikle yoğunluğun geliştiği bölgelerde veya inşaat alanları gibi belirli süre için öngörülen yerlerde kullanımına sıkça rastlanmaktadır.

Taşıt Kredisi İle Sıfır Otomobil Almak Taşıt Kredisi İle Sıfır Otomobil Almak

Kanalizasyona Bağlantılı Olmayan Seyyar Karavan Tuvaletler

Öngörülen sürenin kısa olduğu etkinlikler veya ani gelişen toplanmalarda kalabalığın tuvalet ihtiyacını görmek için kullanılan tuvaletlerdir. Kanalizasyon bağlantısına ihtiyaç duymaz. Bünyesinde foseptik tankı bulundurur. İhtiyaç sonrası haznesi kanalizasyona giderine boşaltılır. Kötü kokunun giderilmesi, steril olması için özel kimyasallara kullanılır. Karavan tuvalet bu şekilde hizmet verir.

Seyyar Tuvaletler Nerelerde Kullanılır?

Kamp alanları, plajlar, mülteci toplama alanları, açık hava toplantıları, organizasyonlar, oyun park alanları gibi kalabalık kitleye hizmet edebileceği gibi kişisel kullanım içinde pratik çözümler getirmektedir. Henüz mimari yapısı gelişmemiş bağ evleri, inşaat alanları gibi mekanlarda da kullanım alanları bulmaktadır.

Seyyar Tuvalet Fiyatları Ne Kadar?

Kullanılan malzemeye, markaya, seçilen modellere göre değişiklik göstermektedir. Örneği bağ evi gibi tekli kullanım için seyyar tuvalet ihtiyacı varsa, satın alınması mantıklı olacaktır. Organizasyonlar için kısa süreli kullanım için karavan tuvaletler, mobil WC kiralama yöntemi daha uygun olacaktır. İhtiyacınızı belirledikten sonra satış ve kiralama işleri yapan firmalar uygun fiyatlarla bu hizmeti vermekte.

Tedarikçi firmalar, konuşlandırılacak bölgeye ve kullanılacak malzemeye göre makul fiyatlarla hizmet sunmaktadır. Geçici çözümleri, klasik inşaat malzemeleri ile yapılması sağlıklı olmayacaktır. Mobil tuvalet fiyatları makul seviyelerde olmasının yanında, kolay temizlenebilme özelliği ile sağlıklı hizmet vermektedir.

Seyyar Tuvalet Avantajları Nelerdir?

Geçici çözümler için en ideal olanıdır. Klasik çözümlerde kullanılan malzemeler tekrar kullanılamaz. Seyyar tuvaletler taşınabilme ve tekrar kullanılabilme özelliğine sahiptir. Estetik yapısı ile çirkin görüntü oluşturmaz. Kanalizasyon alt yapısı olmasa bile çözüm üretir. Sağlıklı, kolay temizlenebilir malzemelerden üretilmiştir. İşçilik maliyeti düşüktür. Ürün ve tedarikçi yelpazesi geniştir. Günlük bakım haricinde ekstra bakım gerektirmez.