MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan’ın Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda, Kahramanmaraş'ın yeni sanayi bölgelerine ihtiyaç duyduğunu ifade etti.

Tomsuklu bölgesinde kurulması planlanan organize sanayi bölgesinin bir an önce faaliyete geçmesi gerektiğini belirten Aycan şunları söyledi;

Erdoğan'dan çok konuşulacak Davutoğlu ve Babacan çıkışı, ‘O Makamlara Layık Oldukları için Gelmediler, Getirildiler’ Erdoğan'dan çok konuşulacak Davutoğlu ve Babacan çıkışı, ‘O Makamlara Layık Oldukları için Gelmediler, Getirildiler’

“Sayın Başkan, sanayi kuruluşları mutlaka organize sanayi bölgesi içerisine kurulmalıdır. Yeni sanayi kuruluşlarına ihtiyacımız vardır fakat hiçbir sanayi kuruluşunun çevreye zarar vermesine göz yumulmamalıdır, mutlaka arıtma tesisi ve filtre bacası olmadan çalışmamalıdır, sanayi kuruluşlarının eksiklerinin tamamlanması sağlanmalıdır.

Şehrim Kahramanmaraş aynı zamanda sanayi şehridir. Şehir merkezinin güneyi verimli bir ovadır. Tarım arazilerine zarar vermeden yeni sanayi bölgelerine ihtiyacımız vardır. İmar planında gerekli düzenleme yapılarak tarım arazisi olmayan arazilerde yeni sanayi bölgeleri oluşturulmalıdır. Tomsuklu bölgesinde kurulma planı yapılan organize sanayi bölgesi faaliyete geçmelidir. Yeni Sanayideki iş yerleri tamamlanmalı ve faaliyete geçmelidir. Ayrıca Onikişubat Şubat ilçesine mutlaka bir oto sanayisi kurulmalıdır. Bunlar olduğunda şehrimizde yeni sanayi yatırımları da gerçekleşecektir.”