Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan 'branş öğretmenleri' hakkında açıklama yaptı. Aycan 'Yeteri kadar branş öğretmenimiz vardır' dedi.

Kahramanmaraş Teknokent’te Uluslararası Dijital Yetkinlik Çalıştayı Gerçekleştirildi Kahramanmaraş Teknokent’te Uluslararası Dijital Yetkinlik Çalıştayı Gerçekleştirildi

Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan şu ifadeleri kullandı;

Eğitim hayatının başlangıcı ilkokul, çocuklarımızın eğitimi ve gelişmesi açısından son derece önemlidir. Ayrıca, bu dönemde çocuklarımızın yetenekleri ve yönlenmeleri de ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle ilkokullarda beden eğitimi, resim ve müzik derslerine branş öğretmenlerinin girmesinin de çocukların eğitimi, gelişimi ve yeteneklerinin ortaya çıkması açısından fayda sağlayacağı belirtilmektedir. Böylece ilkokul eğitiminin daha etkili olması da mümkün olacaktır.

Sefer Aycan sözlerine şu şekilde devam etti;

Yeteneklerinin saptanması ve doğru yönlendirilmesiyle çocuklarımız genel eğitimleri yanında spor, resim ve müzik alanlarında da gelişme göstereceklerdir. Ayrıca, çocuklarımızın fırsat eşitliği de sağlanmış olacaktır. Yeteri kadar branş öğretmenimiz vardır. İlkokullarda kadro oluşturulduğunda, atama yapıldığında çocuklarımız ilkokul çağında beden eğitimi, müzik ve resim öğretmenleriyle erken yaşta buluşmuş olacaktır. Bu da çocuklarımızın gelişimi açısından faydalı olacaktır.