CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, AKP Manisa Milletvekili Tamer Akkal’ın asgari ücrette iyileştirilme yapılacak sözlerine ilişkin konuştu.

Ali Öztunç, RTÜK Harcırahlarını TBMM Gündemine taşıdı Ali Öztunç, RTÜK Harcırahlarını TBMM Gündemine taşıdı

AKP Manisa Milletvekili Tamer Akkal, ücretlerde iyileşmelerin olacağını belirterek “Bu fiyat artışları ve dünyanın maruz kaldığı bu enflasyon oranları göz önünde bulundurularak en kısa zamanda tekrar iyileştirmeler yapılacaktır” dedi. AKP’li Akkal’a yanıt komşu ilden, Uşak’tan geldi. CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım yaptığı açıklamada AKP’li Akkal’ın sözlerine ilişkin şunları söyledi:


“BU MİLLETİN, SİZİN YALANLARINIZA ARTIK KARNI DOYDU”
“Bir AKP’li yetkili çıkıyor, “asgari ücrete ikinci bir zam yapılabilir” diyor. AKP’nin atanmış bir başka bakanı çıkıyor, “öyle bir çalışmamız yok” diyor. AKP’nin genel başkanı çıkıyor, o da “öyle bir çalışma yok” diyor. Şimdi de AKP Manisa Milletvekili Tamer Akkal çıkmış iyileştirme olabilir diye bir laf ediyor. Bu milletin, sizin yalanlarınıza artık karnı doydu! Bu saatten sonra sizden bu millete ancak zarar gelir ve geliyor. Seçim süresine yaklaştıkça telaş içinde olduğunuzu görüyoruz. Yalanlarla, insanların nabzını yoklayarak, ümit vererek bir yerlere varmaya çalışıyorsunuz ama artık oyun bitti arkadaşlar. 20 yıllık iktidarınız döneminde bu millet için yapılabilecek tüm güzel şeyleri yapabilirdiniz ama yapamadınız. Ekonomiyi batırdınız, halkı sefalete sürüklediniz, işsizliği arttırdınız, yabancı uyruklu insanlar karşısında Türk milletini aşağıladınız. Artık insanların sizden ne bir ümidi ne de beklentisi kaldı. İnsanların tek beklentisi artık vatandaşın yakasından düşmeniz.”