Onikişubat Belediyesi, Kültürünü Keşfet Bilgi Yarışmaları projesi kapsamında öğrencileri yarıştırmaya devam ediyor. Daha önce öğrencilere tarihini, kültürünü, geçmişini hatırlatırken, sorumluluk duygularının gelişmesi ve bilgi dağarcıklarını zenginleştirmek amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında, öğrenciler Kahramanmaraş’ın tarihi, kültürü ve mutfağı konusunda bilgilerini yarıştırmışlardı.

Sular Ve Çiçekçi Ailesinin Mutlu Günü Sular Ve Çiçekçi Ailesinin Mutlu Günü

Bilgilerin kıyasıya yarıştığı kültür projesi kapsamında bu kez de öğrencilerin ses yeteneklerini yarıştıran Onikişubat Belediyesi, sesi güzel olan gençlere fırsat tanıyor.

Kahramanmaraş’ın yöresel türkülerinin seslendirileceği 1. Liseler Arası Solo Ses Yarışmasına öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Toplamda 52 solist ve 26 lisenin katılım gösterdiği yarışmada Kahramanmaraş türküleri hayat bulacak.

4 Nisan saat 19.30’da Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek yarışmanın finalinde, 8’i kız ve 8’i erkek olmak üzere, toplamda 16 yarışmacı sahne alarak, birbirinden güzel eserleri seslendirecek. TRT Ankara Radyosu sanatçılarının jüri üyesi olacağı yarışma büyük ses getirecek.

Öte yandan yarışmanın finalinde mini bir konser gerçekleştirilerek, birbirinden değerli TRT sanatçıları sahne alacak. Onikişubat Belediyesi tarafından organizasyonu gerçekleştirilen 1. Liseler Arası Solo Ses Yarışmasına tüm vatandaşlar davet edildi.