Kahramanmaraş’ın yakından tanıdığı MÜSİAD eski şube başkanı Mustafa Buluntu, Ankara’yı ziyaret ederek çeşitli temaslarda bulundu.

Beraberinde Mehmet Beşen ve Cüneyt Beyit ile Ankara’ya giden Mustafa Buluntu, Türkiye Büyük Millet Meclisinde Milletvekilleri ile bir araya geldi.

Ahmet Özdemir ile görüşme gerçekleştiren 3’lü heyet  daha sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürü Mehmet Demircioğlu’nu ziyaret etti.

Mustafa Buluntu kimdir?

1971 yılında Kahramanmaraş’ta doğan Buluntu, ilk, orta ve lise tahsilini Kahramanmaraş’ta tamamladı.

Gözden kaçırmayın

Başkan Mahçiçek, 28 Ülkenin Akademisyenlerine Expo 2023’ü anlattı Başkan Mahçiçek, 28 Ülkenin Akademisyenlerine Expo 2023’ü anlattı

1988 yılında İstanbul Teknik Üniverstesi Harita Mühendisliği Bölümü’nden 1992 yılında mezun oldu. Meslek hayatına 1993 yılında Kahramanmaraş’ta başlayıp birçok projede görev aldı.

İmar planları yapımı, imar uygulamaları, köy kadastrosu çalışmaları ve proje müdürlüğü görevlerinde bulundu. Kahramanmaraş’ta harita mühendisi olarak hizmet vermekte.

AK Parti’nin kuruluş aşamasından bu yana, partinin çeştli kademelerinde görev yaptı. Okan Üniversitesi Mimarlık-Mühendislik Fakültesi’nde Kentsel Dönüşüm alanında yüksek lisansını tamamladı.

Birçok sivil toplum kuruluşunda görev alandı.