Kahramanmaraş'ta düzenlenen etkinlik kapsamında modifiye araç tutkunları bir araya geldi.

Kahramanmaraş'ta ki modifiye araç tutkunları tarafından organize edilen "Yüksel Fest 2022" etkinliğine 18 ilden 500 araç ve sahipleri katıldı.

Dulkadiroğlu ilçesi fuar alanında gerçekleştirilen etkinliğe Kayseri, Adana, Osmaniye, Hatay gibi çevre iller başta olmak üzere birçok ilden katılım gerçekleştirildi.

Gün boyu devam eden etkinlikte, araç sahipleri tarafından sergilenen araçlar ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekti.

Konserlerin yanı sıra etkinlik kapsamında modifiye basıklık ve araçlarda bulunan ses sistemleri üzerine desibel yarışmaları yapılırken, dereceye giren araç sahiplerine madalya ile plaketler verildi.

Başkan Güngör, ‘Çağlayancerit Cevizi Markalaşacak, Çiftçimiz Kalkınacak’ Başkan Güngör, ‘Çağlayancerit Cevizi Markalaşacak, Çiftçimiz Kalkınacak’

Organizasyonu gerçekleştiren Samet Bekereci, gazetecilere yaptığı açıklamada, özellikle Z kuşağının modifiye'ye yoğun ilgisinin olduğunu ve 4 binden fazla ziyaretçi ağırladıklarını söyledi.

Kahramanmaraş'ta bu tarz etkinliklerin daha fazla yapılmasını ve insanların burada kafa dağıtmasını istediklerini belirten Bekereci, "Burada modifiye olarak ses sistemli demo araçlar ve motoru güçlü araçlar sergilendi. Gerçekten çok yoğun bir ilgi vardı. Alan yetersiz kaldı ve 250-300 araç alanın dışarısında kaldı. Ses sistemi ve araçların basıklığı üzerine iki ayrı yarışma düzenledik. Basıklık kapsamında birisi air süspansiyon diğeri de yaylardaki kesiklik olarak ikiye ayırdık. Kahramanmaraş'ta güzel şeyler oluyor. Modifiye tutkusu ve bu kadar gencin birlikteliği basit bir şey değil. Bu yüzden büyüklerimizin de bizi görmesini istiyoruz." diye konuştu.