Harvard Üniversitesi Model Birleşmiş Milletler Konferansı’na (Model United Nations Conference) 15 lise öğrencisi ile katılan İstanbul’daki tek okul olmanın gururunu yaşadı.

Boston’da Harvard Üniversitesi tarafından düzenlenen, Model Birleşmiş Milletler konferansına 9. kez katılmayı başaran Modafen’li lise öğrencileri, Harvard Model Birleşmiş Milletler Konferansı Sertifika Töreni’nde sertifikalarını almaya hak kazandılar.

Kurulduğu 2006 yılından günümüze sosyal ve akademik hayattaki dengenin sağlandığı bir eğitim sistemini hedeflemiş olan Modafen Okulları öğrencilerinden Aksel Kohen, Ali Ehad Türker, Alisa Ağaoğlu, Derin Avşar, Doğa Turan, Ege Balık, Ege Şehsuvaroğlu, Ekin Diniz, Elçin Yalı, Emir Ömer Tezçakar, Mehmet Alp Kobanbay, Nehir İnceoğlu, Nursima Congar, Süleyman Tanyolaç, Zehranur Aytop ile birlikte; İngilizce Öğretmenleri Gökçe Lap ve Özlem Erdir özverili çalışmalarının ardından Harvard MUN 2022 için Amerika Birleşik Devletleri’ne gittiler.

Dünyanın 40 farklı ülkesinden 5 bine yakın lise öğrencisinin katılımıyla gerçekleşen Harvard MUN konferansında her okul, kendilerine konferans yöneticileri tarafından atanan bir ya da iki ülkeyi temsil ederek Birleşmiş Milletler’in güncel konularını tartıştılar. 9. kez bu konferansa katılmayı başaran Modafen Okulları öğrencileri ise bu yıl Slovakya ülkesinin delegasyonu olarak konferansta yer aldılar.

Öğrencilerin, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle bir araya gelip dünya meselelerini tartışarak İngilizce dil becerilerini ileri düzeyde kullanma fırsatı yakaladıkları konferansta, oturumlar boyunca dünya gündemini yakından ilgilendiren sosyal, siyasi, ekonomik ve bilimsel konular ele alındı. Harvard Model Birleşmiş Milletler Konferansı’nda (Harvard Model United Nations Conference) Modafen Okulları’nı ve ülkemizi başarıyla temsil ederek tamamlayan öğrencilere sertifika töreni ile HMUN sertifikaları takdim edildi. Öğrencilerin yapmış oldukları İngilizce konuşmalarıyla ve sunumlarıyla duygularını, HMUN konferansında edindikleri kazanımlarını paylaştıkları tören kutlama yemeğiyle son buldu.

Modafen Okulları Hakkında

Kurulduğu 2006 yılından günümüze sosyal ve akademik hayattaki dengenin sağlandığı bir eğitim sistemini hedeflemiş olan Modafen Okulları, A-tipi eğitim ve öğretim anlayışını benimsiyor, öğrencilerinin yetenek ve beceri yönetimlerini merkeze alıyor. Anaokulundan başlayarak üniversiteye kadar öğrenci yetiştiren sorumluluk sahibi, girişimci, mutlu ve özgür bireyler olunmasını amaçlayan okul, “Bir kez Modafenli, her zaman Modafenli” sloganı ile sürdürülebilir eğitim sistemine hizmet ediyor. Modafen, bu hedefler doğrultusunda akademik programını geliştirirken öğrencilerinin yaratıcı, sosyal, kültürel, analitik yönlerini ve iletişim becerilerini geliştirebilecek, donanımlı bir eğitim almasını sağlayacak seçimler yapmaya özen gösteriyor. Program ile her nerede olursa olsun kendini ve ülkesini başarıyla temsil eden, düşüncelerini birden fazla dilde rahatlıkla, akıcı ve yapıcı biçimde aktaran; kapsamlı ve global bir bakış açısına sahip, yeniliklere uyum sağlayabilen, kişisel başarılarının yanı sıra ekip çalışmalarında da verim sağlayan, istekli ve yetenekli öğrenciler yetiştirmek amaçlanıyor.

Modafen Okulları, Edukakids Anaokulu, Modafen Abroad Education Danışmanlık gibi eğitim kurumlarını çatısı altında barındıran Eduka Group’un kurucusu Fatih Kanberoğlu, yaklaşık 20 yıllık yatırım, finans ve yönetim deneyimi ile eğitimci kadrosuyla birlikte öğrencilere yol gösterici bir tavır sergiliyor. Kanberoğlu, Modafen Eğitim Kurumlarında yöneticilik ve matematik öğretmenliği görevlerini sürdürüyor.

Modafen’deki eğitim; Modafen Anaokulu (EdukaKids), Modafen İlkokulu, Ortaokulu ve Lisesi ile üniversiteye kadar uzanan bir sürece yayılıyor. Okuldaki her öğrenci, aile içinde olmanın verdiği bir güven duygusu ile samimiyet ortamında yetişiyor. Öğrenme sürecinin aktif çalışmalar ile daha da güçleneceğine inanan Modafen, müzik ve resim atölyeleri, fen ve teknoloji laboratuvarlarıyla öğrencilerin etkin bir biçimde öğrenmesine yönelik çalışmalar yapıyor. Okul yönetimi; zengin fiziksel olanakları ve teknolojik imkânları tek bir çatı altında toplayarak, öğrencilerine eğitim temellerinin tüm yönleri ile tatmin edici bir seviyede verilmesini sağlıyor.

Mehmet Çevik'ten eşine oryantalli sürpriz! Mehmet Çevik'ten eşine oryantalli sürpriz!

Modafen’de her sene Harvard MUN, MGE (Model Government Europe) Konferansı, DESTINATION IMAGINATION, ISTA, SCHOOL PARTNERSHIPS, SUMMER SCHOOL projeleri kapsamında ülkemizde, Amerika’da ve birçok Avrupa ülkesindeki projelere yaklaşık 100 öğrenci gidiyor, ulusal ve uluslararası projeler içerisinde yer alıyor. Modafen’in en güçlü yanlarından biri olan yabancı dil eğitimi, anaokulunda Early Years Foundation Stage Curriculum’ın “Öğrenmenin 6 Alanı” üzerinde duran programı ile yürütülüyor. Modafen, bu program ile tam gün İngilizce eğitim bilingual (iki dilli) olarak sürdürülerek yabancı dili öğrencilerin hayatlarının bir parçası haline getiriyor ve gelecek yıllardaki yabancı dil öğretimine alt yapı oluşturuyor. İkinci yabancı dil eğitimine küçük yaşlardan itibaren başlayan öğrenciler Fransızca, Almanca, İspanyolca, Çince ve Rusça dillerindeki temel kavramları öğrenmeleri, farklı kültürleri tanımaları, dil çeşitliliği ve zenginliğinin sosyal gelişimlerine katkısını anlamalarını sağlamaktadır.

Modafen’in kampüsü, İstanbul’un nefes alan nadir yerlerinden biri olan Çekmeköy’de yer alıyor ve öğrenciler; çam ormanlarının arasında, mimarisi doğayla uyum içinde olan bir binada eğitim görüyor.