AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, İstanbul Yenikapı’da düzenlenen Kahramanmaraş Tanıtım Günlerine katılarak, açılan stantları tek tek gezdi.

Kahramanmaraş'ta Başarılı Öğretmenler Geziyle Ödüllendirildi Kahramanmaraş'ta Başarılı Öğretmenler Geziyle Ödüllendirildi

Stant yetkililerinden bilgiler alan Öçal, daha sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada Kahramanmaraş’ı dünyaya tanıtacaklarını ifade etti.

Öçal, şu değerlendirmelerde bulundu: “Burada yapılan organizasyonu güzel bir etkinlik olarak değerlendirmek lazım. Kahramanmaraş'ın İstanbul’a taşınmasından ziyade dünyanın neresinde tek bir Maraşlı da olsa mutlaka Maraş’ı oraya taşıyor. İstanbul’da da yoğun bir Kahramanmaraşlı nüfusu var ve hemşerilerimiz bizleri her ortamda en iyi şekilde temsil ediyor. Burada Kahramanmaraş’ın bütün ilçelerinin birlikte tanıtılmasının oldukça önemli ve kıymetli olduğunu düşünüyoruz. Biz Kahramanmaraş’ı tüm dünyaya açacak şekilde etkinliklerimizi ve faaliyetlerimizi yürütmek istiyoruz. Bu konuda da yaptığımız çalışmalar var ve hemşerilerimize iyi bir sürpriz yapacağız. Kahramanmaraş’ın dünyaya açılması noktasında gerek siyasilerin gerekse iş insanlarımızın yoğun çalışması var. Buradaki tanıtım elbette çok önemli ve kıymetli ama Kahramanmaraş’ın dünyaya tanıtılması ve bir kapısının dünyaya açılması gerekli.”