Zonguldak'ta aralarında husumet bulunan yengesini evine giden merdivenlerde bekleyen bir kişi, elindeki silahla kadına defalarca ateş açtı.

Diyarbakır'dan acı haber! 2 askerimiz şehit oldu  Diyarbakır'dan acı haber! 2 askerimiz şehit oldu 

Sonunda mermisi biten şahıs, bu kez de tabancanın kabzasıyla yengesinin başına vurmaya başladı. O anlar olaya şahit olan çevredeki bir vatandaş tarafından anbean kaydedilirken, hastaneye kaldırılan kadının hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Antalya'dan Zonguldak'taki babasına ait eve taşınan Namık D., bir süre önce üst katlarında ikamet eden yengesi Nurten D. ve ağabeyi Mehmet D. ile husumet yaşamaya başladı. Sıklıkla üst kattan kendisinin rahatsız edildiğini öne süren Namık D. eline aldığı silahla apartmanlarına giden merdivenlerde yengesi Nurten D.'yi beklemeye başladı.

KURŞUNLARI BİTİNCE SİLAHIN KABZASIYLA BAŞINA VURMAYA BAŞLADI

Bu sırada dolmuştan inerek evinin yolunu tutan Nurten D., merdivenlerde kayınbiraderi Namık D.'yi gördü. Kendisinin sürekli rahatsız edildiğini ve huzur bulamadığını söyleyen Namık D. elindeki silahla yengesi Nurten D.'ye defalarca ateş etti. Sonunda mermisi biten Namık D. bu seferde silahın kabzasıyla yengesinin başına vurmaya başladı.

O ANLARI BİR VATANDAŞ KAYDETTİ

Karnından yaralanan Nurten D. gözyaşlarıyla çığlık atarak yardım istedi. Kayınbiraderine "Ben sana bugün ne dedim" diyerek gözyaşı döken kadının imdadına çevredekiler yetişti. Bir vatandaş ise o anları cep telefonu ile kaydetti.

OLAYI DUYUNCA KARDEŞİNİ YUMRUKLADI

Eşinin kardeşi tarafından vurulduğu haberini alan Mehmet D. ve oğlu Cankan D. evlerinin önüne geldiğinde Nurten D.'yi kanlar içinde buldu. Mehmet D. iddialara göre kardeşi Namık D.'yi yumruklarken oğlu Cankan D. de maket bıçağı ile amcasını yaraladı.

KADIN YAŞAM SAVAŞI VERİYOR

Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesini yaptığı Nurten D. hayati tehlikeyle Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Bıçakla yaralanan Namık D. de hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Polis Cankan D. ve babası Mehmet D.'yi de polis merkezine götürürken olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.