Büyükşehir Belediyesi, 58. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında öğrencilere yönelik çeşitli programlar düzenlemeye devam ediyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, 58. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında öğrencilere yönelik çeşitli programlar düzenliyor. Etkinlikler kapsamında KSÜ Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü öğrencileri, şehir genelinde bulunan Büyükşehir Belediyesi Kütüphanelerinde ana sınıfı öğrencileriyle bir araya gelerek miniklere eğlenceli dakikalar yaşattı. Baskı boyama çalışması, yüz boyama, müzikal dans, kostümlü masal dinletisi, kitap okuma gibi etkinliklerin gerçekleştirildiği programlarda minikler doyasıya eğlendi. Etkinliklerde miniklere kişisel gelişimlerini sağlayacak bulmaca gibi çeşitli hediyeler de verildi.

Kütüphane Haftası (4)

LÖSEV Kahramanmaraş’ta gönüllere dokundu LÖSEV Kahramanmaraş’ta gönüllere dokundu

Gezici Kütüphane Miniklerle Buluştu

Kütüphane Haftası kapsamında Gezici Kütüphane şehrin kırsal bölgelerinde kitaba ulaşmakta zorluk yaşayan öğrencilerle buluşmaya devam etti. Bu kapsamda Akademi İlahiyat Öğrenci Topluluğu ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Grubu’nun da katılımlarıyla Gezici Kütüphane, Çağlayancerit Sağukpınar İlk / Ortaokulu, Sevgi Anaokulu ve Onikişubat Gökçemağra Paşalar İlkokulu’nda öğrencilerle bir araya geldi.  Etkinliklerde uzman kütüphaneciler, öğrencilere Büyükşehir Belediyesi Yayınları, boyama kitapları ve çeşitli hediyeler verdi. Gezici Kütüphane’yi çok sevdiklerini ifade eden öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.