Süreyya Operası’nın 10 Nisan Pazar günkü konuklarıFlüt sanatçısı Cem Önertürk ve gitar sanatçısı Sinan Erşahin olacak

Kurukahveci Mehmet Efendi’nin desteği ile her pazar kahve ve klasik müzikseverleri bir araya getiren Süreyya Operası Kahve Konserleri Nisan ayı takvimi belli oldu. Hakan Şensoy’un şefliğinde viyolonsel sanatçısı Anton Niculescu ve İstanbul Oda Olkestrası’nın konseri ile başlayan Nisan ayı etkinliklerinin 10 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek ikinci konseri, flüt- gitar birlikteliğine ev sahipliği yapacak.

Flüt sanatçısı Cem Önertürk ve gitar sanatçısı Sinan Erşahin’in Süreyya Operası’nın tarihi atmosferinde birlikte gerçekleştirecekleri performansta notalar adeta dans edecek. Dinleyiciler, 1998 yılından beri konser ve resitallerde yer alan Önertürk’ün flütün kadifemsi yumuşaklığı ile yurtiçi ve yurtdışında birçok solo ve oda müziği konseri veren Sinan Erşahin’in gitar tınısı eşliğinde dinginliğin keyfini sürecek.

Konserin ilk bölümünde Green Sleeves Variations, J. Ibert Entr’acte, C.G. Scheidler Sonata in D eserleri, ikinci bölümünde ise H. Villa Lobos Bachianas Brasileira no:5, F. Molino Nocturne, A Piazzola Liber Tango ve A Piazzola Histoire de Tango eserleri performe edilecek. Arasız yaklaşık 60 dakika sürecek etkinliğin biletleri Süreyya Operası gişesinde ve bilet.kadıkoy.bel.tr adresinden edinilebilecek.

Bu Gece Dua ve Tövbelerin Kabul Edildiği Kutlu Bir Gecedir Bu Gece Dua ve Tövbelerin Kabul Edildiği Kutlu Bir Gecedir

Orkestra ve oda müziği hayranlarının kaçırmaması gereken Süreyya Operası Kahve Konserleri serisi Mayıs ayına kadar devam edecek. Dinleyiciler, aynı zamanda eşsiz belge ve fotoğraflarla Türk kahvesinin tarihini aydınlatan “1871 - 2021 Kurukahveci Mehmet Efendi Mahdumları'nın 150 Yılı” kitabını da fuaye salonunda bulabilir.