Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü, Eğitimde Görme Engelliler Derneği ve KSÜ Engelli Öğrenci Birimi işbirliğiyle ‘Bir Eğitimcinin Gözünden Engellilik Semineri’ düzenlendi.

KSÜ Yunus Emre Kongre ve Kültür Merkezi Kahverengi Salonda gerçekleştirilen seminere üniversitemiz Rektör Vekili Prof. Dr. Kadir Saltalı, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Yazıcı, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Seminer programının açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Vekili Prof. Dr. Kadir Saltalı, asıl engelliliğin insanın gönlünde ve ruhunda ki eksiklikler olduğunu belirterek, engellilik konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlayan seminere katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Açılış konuşmasının ardından Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Fatma Nur Aktaş’ın yürütücülüğündeki seminere geçildi.

Seminer kapsamında Eğitimde Görme Engelliler Derneği Kahramanmaraş İl Temsilcisi ve Fen Bilimleri Öğretmeni Mehmet Gazi Aslan, dernek olarak yürüttükleri çalışmalardan bahsetti.

Sabırtaşı Restoran Maraş Mutfağını İstanbul’da sergiledi Sabırtaşı Restoran Maraş Mutfağını İstanbul’da sergiledi

Psikolojik Danışman Oğuz Akkaya ise ‘Eğitimde Hak Temelli Yaklaşım ve Uygulama Örnekleri’ başlıklı seminer sunumunu gerçekleştirdi.

Türkçe Öğretmeni Şule Koca da görme engelli bir birey olarak eğitim ve meslek yaşamındaki deneyimlerini aktardı.

Seminer soru cevap bölümünün ardından tamamlanırken, Rektör Vekili Prof. Dr. Kadir Saltalı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Yazıcı seminere katkı sağlayan konuşmacılara ‘Braille’ alfabesiyle yazılan katılım ve teşekkür belgelerini takdim ettiler.