Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından 58. Kütüphane Haftası münasebetiyle ‘Üniversite Kütüphanelerinde Kurumsal İmaj: KSÜ Ord. Prof. Mükrimin Halil Yinanç Kütüphanesi Örneği ’ konulu konferans düzenlendi.

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zekeriya Pak, Genel sekreter Doç. Dr. Fatih Tiyek, Kahramanmaraş il Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı, protokol üyeleri, üniversite personeli ve öğrencilerin katılımıyla KSÜ Yunus Emre Kongre ve Kültür Merkezi Sezai Karakoç Konferans Salonunda gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can yaptı.

Üniversite kütüphanemizin bugüne gelmesinde emeği geçen herkese ve kütüphaneye bağışlarıyla katkıda bulunan başta merhum Ord. Prof. Mükrimin Halil Yinanç olmak üzere bütün bağışçılara teşekkür eden Rektör Can, kütüphane görevlileri ve okuyucuların 58. Kütüphane Haftası’nı kutladı.

Üniversite olarak köy okullarına yönelik kitap bağışı etkinlikleri düzenlediklerini belirten Rektör Can, yeni nesillere kitap sevgisi ve okuma alışkanlığının kazandırılmasının hepimizin ortak sorumluluğu olduğunu ifade etti.

Üniversitemiz Rektörü Can, toplumumuz ve gençlerimizin daha çok okumasına ve kitapla buluşmasına vesile olması temennisiyle Kütüphane Haftası’nı kutlayarak konuşmasını tamamladı.

KSÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Mehmet Bilmen ise daire başkanlığı olarak yürüttükleri faaliyetlere ilişkin bilgiler verdi.

Açılış konuşmalarının ardından 2021 yılında üniversite kütüphanelerinden en çok ödünç kitap alan akademik personel, idari personel ve öğrencilere belge ve hediyeleri Rektör Can ve protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Akademik personeller içerisinde en çok ödünç kitap alan isim Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Emek olurken, idari personeller arasında Ali Kekeç, öğrenciler arasında ise Azize Batı en çok kitap ödünç alan isimler oldu.

Tüp parası Kahramanmaraşlı vatandaşı mucit yaptı! Kendi gazını üretiyor Tüp parası Kahramanmaraşlı vatandaşı mucit yaptı! Kendi gazını üretiyor

Ödül ve belge takdiminin ardından KSÜ Rektörlük Güzel Sanatla Bölümü Öğretim Görevlisi Ahmet Görüzoğlu tarafından ‘Tamburdan Nağmeler’ eşliğinde tasavvuf müziği dinletisi sunuldu.

Müzik dinletisinin ardından KSÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı personeli Kütüphaneci Gökçe Değirmenci, ‘Üniversite Kütüphanelerinde Kurumsal İmaj: KSÜ Ord. Prof. Mükrimin Halil Yinanç Kütüphanesi Örneği ’ başlıklı konferans sunumunu gerçekleştirdi.

Kurumsal kimlik ve imaj kavramlarına ilişkin bilgilendirmelerde bulunan Kütüphaneci Gökçe Değirmenci, KSÜ Ord. Prof. Mükrimin Halil Yinanç Kütüphanesinin mevcut durumu ve kütüphanede yürütülen kurumsal kimlik ve imaj çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.