Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlıklı Nesiller Öğrenci Topluluğu tarafından bağışlarla toplanan kitaplarla Onikişubat Altınova Köyü Şehit Bayram Demirci İlkokulunda kütüphane oluşturuldu.

Bağışlarla oluşturulan ve Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri tarafından boyanarak süslenen kütüphanenin açılışını KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Deniz Tuncel, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, KSÜ akademik ve idari personeli, Sağlıklı Nesiller Öğrenci Topluluğu Danışmanı Doç. Dr. Filiz Taş, topluluk üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Serginin açılış kurdelesini üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, protokol üyeleriyle birlikte kesti. KSÜ Sağlıklı Nesiller Öğrenci Topluluğu üyelerinin bağışlarla oluşturduğu kütüphanenin çok anlamlı bir gönüllülük faaliyetinin neticesi olduğunu vurgulayan Rektör Can, öğrencilerimizin içinde yaşadıkları çevrelerinin farkında olan, sorunlarını bilen ve çözüm önerileri geliştirebilen, özgüveni yüksek, lider ruhlu bireyler olarak yetişebilmeleri için üniversite olarak her türlü desteği sağladıklarını ifade etti.

Rektör Can, KSÜ tarafından hazırlanan Kahramanmaraş Ansiklopedisi’ni Şehit Bayram Demirci İlkokulunda oluşturulan kütüphaneye bağışlanmak üzere Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen’e takdim etti.

MHP’li Celal Adan, Maraş Sonsuza Dek Yiğitlerin Harman Olduğu Yer Olacak MHP’li Celal Adan, Maraş Sonsuza Dek Yiğitlerin Harman Olduğu Yer Olacak

Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, okul yöneticileri ve öğretmenleri, okula kazandırdıkları kitaplar için Rektör Prof. Dr. Niyazi Can’ın şahsında bütün KSÜ ailesine şükranlarını ifade ettiler.