Kahramanmaraş'ta hemşirelerin hastasıyla ilgilenmediğini öne süren bir vatandaş hemşireleri suçlamıştı. Sosyal medyada ise Onkoloji Bölümünden hasta veya hasta yakını olarak kalan vatandaşlardan hemşirelere destek geldi.

Sosyal medya gazetemizin haberi sonrası yapılan yorumlarda, bir çok vatandaş hemşireleri destekledi. Ablasının haftalarca Onkoloji bölümünde yattığını belirten Ayşe Karabulut Alemdar, ''Hemşireler o kadar iyiler ki, ben onlara Onkoloji'nin melekleri diyordum. Hastaların moralini düzeltmek için küçük sürprizler bile yapıyorlar. Haber yaparken lütfen bu güzelliklerden de bahsedelim'' dedi. Alemdar, Onkoloji Hemşirelerinin ablası için yaptırdığı pastayı paylaştı.

Bir çok vatandaş, özellikle Onkoloji Bölümünde hemşirelerin hasta ve hasta yakınlarıyla aile gibi samimi olduklarını, yapılan suçlamaların yersiz olduğunu ve iddia edilenlerin görüntülerle uyuşmadığını da ifade etti.

Vatandaşın cep telefonuyla kaydedilen görüntülerde hastanenin Onkoloji bölümünde yaşanan bir tartışma görülüyor. Ortaya atılan iddialarda ise yaşlı adamın yere düştüğü söyleniyor. Ancak görüntüler, ortaya atılan iddiaların hiç birini karşılamıyor. Olayın yaşandığı esnada orada bulunan hastalar ve hasta yakınları ise gazetemize yaptığı açıklamalarda, hemşirelere yapılan suçlamaların yersiz olduğunu söyledi.

’İDDİALAR TAMAMEN ASILSIZ’’

Olayın yaşandığı gün, babasının yere düştüğünü iddia eden hasta yakınıyla aynı odada kalan ve ismini vermek istemeyen bir vatandaş yaptığı açıklamada, ‘’Orada söylenildiği gibi bir durum olmadı. Babası da zaten yere düşmedi. Babasını götürmek için hemşireler sandalye getirdi ancak kendisi ortalığı gerdi. Hemşirelerin ilgisizliği gibi bir durum da söz konusu değil. Biz burada ne istersek getiriyorlar, ne zaman çağırırsak bakıyorlar. Biz gayet memnunuz’’ dedi. Hastanede 7 aydır tedavi gören Osman Akkoyun ise sesler üzerine dışarı çıktığını belirterek, ‘’Olay esnasında hemşirelere bağırarak suçlamalarda bulundu ama hemşireler bizler için ellerinden geleni yapıyor. Ben uzun süredir buradayım. Öyle bir sorun olmadı’’ dedi.

İmran Kılıç Köprüsü ve Bulvarı’nda Asfalt Serimi Başladı İmran Kılıç Köprüsü ve Bulvarı’nda Asfalt Serimi Başladı

‘’HEMŞİRELERDEN MEMNUNUZ’’

Öte yandan, Onkoloji servisinde aylardır yatan hastalar ise yine yaptıkları açıklamalarda hemşirelerden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Hemşireler, Doktorlar burada gerçekten çok güzel çalışıyorlar diyen hasta yakını Dilber Göçmen, ‘’Biz burada bir aile gibiyiz. O gün çocuğun babası, oğluna sakin olmasını söyledi. Ancak o hemşirelerin üzerine yürüdü. Biz memnusunuz çalışanlardan’’ dedi. Şahıs hemşirelerin üzerine yürüdü diyen Mehmet Kaya, ‘’Babasıyla ilgilenilmediğini ve sedye getirilmediğini falan söylüyordu ama hemşireler gerçekten dört dörtlük çalışıyor. Ben Gaziantep’ten geldim ve iki haftadır buradayım. Bir sorun yaşamadık’’ dedi. Onkoloji bölümünde yatan hastaların ve yakınlarının yaptığı açıklamalar ise yapılan haberin asılsız olduğunu gözler önüne serdi.

HABER: ÖMER FARUK SALMAN