Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesine yapılan Yeni Kanlıdere Köprüsüne Ali Sezal'ın ismi verileceği açıklandı.

Kahramanmaraş'a birçok hizmet yapmış olan 21 ve 22. dönem milletvekili ve 1989-1999 Kahramanmaraş Belediye Başkanlığı yapmış olan Ali Sezal'ın adının isminin Yeni Kanlıdere Köprüsüne verilmesi karar verildi. 

Köprü açılışında konuşan Başkan Hayrettin Güngör, “Bugün sadece bir köprü açmıyoruz. Tarihi dokumuzun merkezi olan, Kale’miz, Kapalı Çarşı’mız, Ulu Cami'miz buradaki Sarayaltı caddemizle buranın değişimi ve dönüşümüne hizmet eden bir projenin temelini oluşturuyoruz. Restorasyonlarla ve kamulaştırmalarla burada 100 Milyon TL’yi bulan bir yatırım yaptık. Bu köprümüze, Kahramanmaraşlı büyüğümüz; çocukluğu ve yaşamının büyük bir kısmı buralarda geçen rahmeti rahmana uğurladığımız eski milletvekilimiz ve belediye başkanlığı yapmış olan Ali Sezal ağabeyin ismini veriyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

Hürriyetçi Eğitim- Sen’den Sınav Eylemi Hürriyetçi Eğitim- Sen’den Sınav Eylemi

Ali Sezal Köprüsü Açılış Töreni (10)

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin dev ulaşım yatırımlarından Kanlıdere’nin Yeni Köprüsü düzenlenen törenle trafiğe açıldı. 40 Milyon TL yatırımla hayata geçen proje, 17 Haziran tarihindeki temel atma töreninde belirlenen 89 günlük sürede inşa edilerek hizmete alınmış oldu.

Açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün yanı sıra Vali Ömer Faruk Coşkun, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir, Habibe Öçal, Cihat Sezal, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel, MHP İl Başkanı Ertuğrul Doğan, ilçe belediye başkanları, teşkilat mensupları, STK temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş yer aldı.

Kanlıdere Köprüsü açılışı (5)

İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşunun ardından davul ve zurnalarıyla sahne alan Abdal Halil Ağa Torunları’nın sergiledikleri performanslarla başlayan etkinlik, Afşinli Ozan Hacı Mert ve Ali Çorukçu tarafından verilen mini dinletiyle devam etti.