Kahramanmaraş'ta toplu taşıma fiyatlarına zam geldi.

Kahramanmaraş'ta güncellenen yeni rakamla 15 Haziran Çarşamba gününden itibaren tam kart 5.50, indirimli kart (öğrenci) ise 3.50 TL’ye yükseldi.

Toplu taşımada önceki fiyatlar, öğrenciler için 3 lira, siviller için ise 4,40 lira olarak belirlenmişti.

Kahramanmaraş Onikişubat NF Süper Lig’de Kahramanmaraş Onikişubat NF Süper Lig’de

Elbistan'da toplu taşıma ücretlerine zam yapıldı. 3 lira 80 kuruş olan bir biniş ücreti 5 lira yapıldı. Öğrenci ücreti ise 3 lira 25 kuruş oldu.

Kahramankartı bulunmayan vatandaşlar ise artık 7 liraya bir binişlik kart alacak. Zamlı tarife bugün (Çarşamba günü) uygulanmaya başlayacak.

Güncellenen Tarifeler Açıklandı

UKOME gündem toplantısında alınan karar doğrultusunda toplu taşıma araçlarında güncellenen yeni tarifeler de açıklandı. İşletme maliyetleri sebebiyle Özel Halk Otobüsleri fiyat tarifelerinde zorunlu güncellemeye gidildiğinin belirtildiği açıklamada, “Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerinde Kahramankartlarda tam kart tarifesi 5.50 TL, öğrenci kartı 3.50 TL; Afşin ve Elbistan’da tam kart 5 TL, öğrenci kartı 3.25 TL; Pazarcık ve Göksun’da tam kart 5.25 TL, öğrenci kartı ise 3.40 TL olarak güncellenmiştir. Yeni fiyat tarifeleri 15 Haziran Çarşamba gününden itibaren geçerli olacaktır” ifadelerine yer verildi.