Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesi Çukurhisar kırsalında doğada kendiliğinden açan gelincik çiçeği kırmızı görüntüsüyle görsel şölen oluştururken mor sümbüller de görenleri hayran bırakıyor. 
Depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta doğa severlerin ve fotoğraf tutkunlarının mekanı olan gelincik ve mor sümbüllerin açtığı bölgeler, deprem nedeniyle bu yıl ısısız ve öksüz kadı. Her yıl yüzlerce fotoğraf sanatçısının bölgeye gidip fotoğraflayarak Türkiye’ye tanıttığı bölgeler, hüzün vadisine dönüştü. 


Görsel şölenini fotoğraflayan doğa tutkunu KADAK onursal Başkanı Sait Kılıçsallayan, şunları söyledi: "Kahramanmaraş'ta bu mevsimde gelincikler ve sümbüller çok güzel görsel şölen sunarlar. Ama bu sene asrın felaketini yaşayan Kahramanmaraş'ta çiçekler de daha bir hüzünlü açmış. Gelincikler boynunu bükmüş, mor sümbüller daha hüzünlü çiçek açmış. Ancak bizler her yıl bu mevsimde yüzlerce binlerce kişiyle buraya gelir bu anı görüntüler,  fotoğraflar ve bu anı yaşardık. Ama bu sene gördüğünüz gibi kimseler yok, yerinde yeller esiyor. Çok virane ve hüzünlü bir şekilde duruyorlar, bizler de bugün geldik. Bizler de buraya gelerek depremin dışında da hayatın devam ettiğini göstermek adına bu güzellikleri görüntüledik ve sizlerle paylaştık.

Başkan Akpınar, Bu Makamlar Geleceğin Teminatı Çocuklarımızındır Başkan Akpınar, Bu Makamlar Geleceğin Teminatı Çocuklarımızındır

Tüm deprem şehitlerimizi saygıyla ve dua ile anıyoruz. Mekanları cennet olsun. Kahramanmaraş'taki tüm vatandaşlarımıza, depremzedelere de artık yaşantımızın normalleştirelim ve hayata tutunalım diyoruz. Geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”