Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından proje kapsamında yıkılan İl Özel İdare binasının yerine yapılacak olan çalışmayla ilgili afiş asıldı.

Şehir Meydanı projesi kapsamında bölgedeki mülkiyet sahipleri ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Temmuz ayında yaptığı açıklamada, “Özel İdare İş Merkezi’nin de içerisinde bulunduğu 40 dönümlük alanda şehrimize yakışır bir projeyi hayata geçiriyoruz. İnşa edeceğimiz yeni meydanda en az bin 500 araçlık bir otopark, yeni cazibe alanları, yeme içme mekânları ve sosyal alanlar yer alacak. Hiçbir hak sahibini mağdur etmeyeceğiz. Projenin yapım aşamasıyla ilgili süreçte tüm paydaşlarımızı sık sık bilgilendireceğiz. İnşallah el birliğiyle bu projemizi de tamamlayarak Kahramanmaraş’ın katma değerini artıracağız” demişti.

40 Dönümlük Alan

Projenin 40 dönümlük alanda hayata geçirildiğini belirten Başkan Hayrettin Güngör, “Özel İdare İş Merkezi’nin de içerisinde bulunduğu 40 dönümlük alanda şehrimize yakışır bir projeyi hayata geçiriyoruz. İnşa edeceğimiz yeni meydanda en az bin 500 araçlık bir otopark, yeni cazibe alanları, yeme içme mekânları ve sosyal alanlar yer alacak. Projenin hayata geçirilmesi sürecinde hiçbir esnafımızı da mağdur etmeyeceğiz. Projenin yapım aşamasıyla ilgili süreçte esnaflarımızı sık sık bilgilendireceğiz. İnşallah el birliğiyle bu projemizi de şehrimize kazandırarak Kahramanmaraş’ın katma değerini artıracağız. Valilik binamızı da Kültür Park’ın bulunduğu alana taşıma kararı aldık. Mevcut haliyle 3 bin metrekarelik bir alana sahip valiliğimiz, Kültür Park’ta gerçekleştireceğimiz projeyle 10 bin metrekarelik bir alana sahip olacak” ifadelerini kullanmıştı. 

Kahramanmaraş'ta otomobilin çarptığı kişi öldü! Kahramanmaraş'ta otomobilin çarptığı kişi öldü!

Şu anda ise meydana "Maraş Han" projesiyle ilgili afişler asıldı. Bölgedeki dönüşümle ilgili çalışmalar devam ediyor.