Kahramanmaraş’ta okul geçitlerinde görev alacak öğrencilere Trafik Şube personelleri tarafından uygulamalı olarak eğitim verildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan Yaya Öncelikli trafik bilincinin oluşturulması kapsamında etkinlikler devam ederken, Kahramanmaraş'ta ise okul geçitlerinde görev alacak ve arkadaşlarının güvenli bir şekilde geçiş yapmalarını sağlayacak görevli öğrencilere bilgilendirmeler yapıldı.

Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen eğitim seminerine ortaokul ve lise öğrencilerinin yanı sıra Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Hakan Doğan ile İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü katıldı. Programda, Doğan ve Akküncü, öğrencilere trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu. Seminerin ardından Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi kavşağında uygulamalı eğitim verildi.

''EN BÜYÜK YARDIMCIMIZ OLACAKSINIZ''

Trafik kazalarının önlenmesinde, polislerin en büyük yardımcılarının okul geçit görevlileri olacağına değinen Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Hakan Doğan öğrencilere hitabında, ''Okul geçit görevlileri adıyla başlatacağımız çalışmaların bugün teorik ve pratik eğitimi verilecek. Daha sonra temin edilecek olan yelek ve levhalar ile sizler, okullarımızın önlerinde ki okul geçitlerin de trafiğin yönetilmesinde bizlere yardımcı olacaksınız. Sizlerin tespit ettiği ihlaller rehber hocalarımız ile bizlere ulaştırıldığında, biz o tespitler ile ilgili gerekli işlemleri yapacağız'' dedi.

Kahramanmaraş’ta bir kadının yardım çığlığı! ‘Namusumu koruyun’ diye bağırdı.. Kahramanmaraş’ta bir kadının yardım çığlığı! ‘Namusumu koruyun’ diye bağırdı..

Trafik kazaları her yıl ülkemizde birçok insanın canına mal olduğunu belirten Doğan, ''Yaralanma ve birçok maddi hasra neden oluyor. Çok önemli bir konu, bu yüzden bunların önüne geçmek için milli eğitim müdürlüğümüz, emniyet müdürlüğümüz ve belediyelerimiz çalışıyoruz. Birçok paydaşı olan bir konu, trafik konusu. Sizler de alacağınız eğitimler sonucunda bizlerin sokaklarda ki birer yardımcıları olacaksınız. Şimdiden sizlere teşekkür ediyorum. Bu okul geçidi görevlileri çalışmasının trafik kaza ve ihlallerini azaltacağını umuyorum” diye konuştu.

''ÖĞRENCİLERİMİZİN GÜVENLİĞİ İÇİN''

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü ise, “Bizler emniyet müdürlüğümüz ile birlikte “Güvenli Okul Güvenli Gelecek” çalışmalarında birlikte hareket ediyoruz. Bu çalışmaların yanında yine birçok çalışmada da çok güzel işbirliklerine imza atıyoruz. Amacımız siz değerli öğrencilerimizin evlerine sağlıklı bir şekilde evlerine gitmesini ve gelmesini sağlamak. Emniyet Müdürlüğümüz ile kırsal alan da jandarmamız da bizlere destek oluyor'' dedi.

Hem gelen araçları kontrol ederek hem gelen araçlara yol göstererek, sağlık bir şekilde sizlerin yaya geçitlerini kullanmasını sağlamakta sizler de bugün burada alacağınız diyen Akküncü, ''Bilgiler ile okulda ki arkadaşlarınız daha sağlıklı bir şekilde yaya geçitlerini kullanmasını sağlayarak emniyet güçlerinin yardımcısı olacaksınız. Geçmiş yıllarda her okulun bir yaya geçidi görevlisi vardı son yıllarda buna ilgi azalmıştı ama umarım sizlerle birlikte bunu üst seviyeye çıkaracağız. Hepinize gönüllü olduğunuz için teşekkür ediyor ve alacağınız bilgiyi doğru bir şekilde uygulayacağınıza canı gönülden inanıyorum. Şimdiden eğitim verecek emniyet kuvvetlerimizin değerli polislerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.