Kahramanmaraş’ta kamu ajansı bünyesinde memur alımı yapılacak.

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından yeni kamu personel alımı yapılacak.

3 şehir için personel alımı başvuruları Kasım ayında alınacak.

Kahramanmaraş'ta o kavşak düzenlendi! Kahramanmaraş'ta o kavşak düzenlendi!

Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illeri bünyesinde olmak üzere ajans faaliyet yürütmekte.

DOĞAKA PERSONEL ALIMI (GENEL ŞARTLAR)

Adayların başvuru için T. C. vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum bulunmaması, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmaması, güvenlik soruşturması veya arşiv araştırması yapılmış olması, askerlikle ilişiği bulunmaması, KPSS’den en az 80 ve üzeri, YDS’den de en az 70 ve üzeri alması gerekmektedir.

DOĞU AKDENİZ KALKINMA AJANSI MEZUNİYET ŞARTLARI

Uzman personel alımı için bir kadroya başvuruda adayların Çevre Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, İşletme Mühendisliği Mekatronik Mühendisliği, İmalat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği mezunu olması şartları var. KPSS’den P1, P2 veya P3 puan türlerinden olmak üzere en az 80 ve üzeri istenmektedir.

Uzman personel alımı için bir kadroya başvuruda adayların Ekonomi, Ekonomi ve Finans, Finans ve Bankacılık, Uluslararası Finans ve Bankacılık, İktisat, İşletme mezunu olması şartları var. KPSS’den P14, P15, P16, P17, P24, P25, P26, P27, P42, P48 puan türlerinden en az 80 ve üzeri puan almak gerekmektedir.

KAMU MEMUR ALIMI BAŞVURU TARİHLERİ

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı “DOĞAKA” sözleşmeli memur alımı için başvurular Kasım ayında olacak.

Adaylar online olarak 3-15 Kasım 2022 tarihleri arasında yapabileceklerdir