Kahramanmaraş'ta kademeli normalleşme süreci kapsamında işletmeler hizmete açıldı

Yurt genelinde kademeli normalleşme kapsamında yeniden açılan restoran ve kafeler saat 07.00'dan itibaren müşterilerine hizmet veriyor.

Kahramanmaraş 01.06.2021, 14:30 Editör
Kahramanmaraş'ta kademeli normalleşme süreci kapsamında işletmeler hizmete açıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından, Kovid-19 sürecinde, haziran ayına ilişkin kademeli normalleşme takvimini paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, haziran ayına ilişkin kademeli normalleşme takvimini açıkladı

Bu kapsamda yeme-içme yerleri 07.00-21.00 saatlerinde belirlenen kurallara göre masaya servis yapabilecek, saat 24.00'e kadar paket servisini sürdürebilecek. Bu mekanlarda sokağa çıkma kısıtlaması olan pazar günü ise sadece paket servis hizmeti verilmeye devam edilecek.

İçişleri Bakanlığının kademeli normalleşme genelgesine göre yeme içme yerlerinin müşteri kabul etmeye tekrar başlaması ile ülke genelinde lokanta, kafe, çay bahçesi ve kahvehanelerde yoğunluk yaşandı.

Genelge kapsamında pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi günlerinde 07.00-21.00 saatleri arasında masada servis yapabilecek olan işletmeler, 21.00-24.00 saatleri arasında ise sadece paket servis yapabilecek.

İşletmeler pazar günleri ise 07.00-24.00 saatleri arasında sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterebilecek.

Kahramanmaraş'ta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında paket servisi yapan lokanta, restoranlar ile kafeler müşterilerini kabul etmeye başladı. Kentte en çok tüketilen çorbalar arasında yer alan kelle paça için lokantalara giden müşteriler yoğunluk oluşturdu.

İşletmeci Yılmaz Hacıbeyoğlu açıklamalarda bulundu

Vatandaşlar yakınlarıyla buluştu

Kademeli normalleşmenin ilk gününde Ankara'da, maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına göre dizayn edilerek, masada servis faaliyetlerine başlayan iş yerlerinde yoğunluk görüldü.

Uzun süredir yakınları ve arkadaşlarıyla bir araya gelemeyenler, lokanta, kafe, çay bahçesi ve kahvehanelerde buluştu.

Bir süredir sadece paket veya gel-al servisi hizmetinde bulunan işletme sahipleri de vatandaşların yoğun ilgisinden oldukça memnun olduklarını belirterek, kademeli normalleşme takvimi içerisinde kurallara uyarak tamamen eski normale dönmeyi umut ettiklerini kaydetti.

"İlk başta sağlık geliyor ama büyük özlem de var"

İzmir'de, kademeli normalleşme kapsamında yeniden açılan restoran ve kafeler saat 07.00'dan itibaren müşterilerine hizmet veriyor.

Belirlenen kurallara göre iş yerlerini açan esnaf hazırlıklara geceden başladı. Erdoğan'ın açıklamasının ardından özellikle uzun zamandır kapalı olan kahvehaneler geceden temizlik için kolları sıvadı.

Müşteriler de sabah saatlerinde açılan kafe, restoran ve kahvehanelerden hizmet almaya başladı.

Konak'ta bir restoranda çalışan Metin Damyan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarını heyecanla izlediğini anlattı.

Açıklamanın ardından sabah 5'te dükkanı açtıklarını ve hazırlıklara başladıklarını belirten Damyan, "Şimdi de 'Bismillah' diyerek dükkanımızı müşterilerimize de açtık. Nafakamızı bekliyoruz. İnşallah bundan sonra da böyle devam eder. Müşteriler de özlemiş. Tabii ilk başta sağlık geliyor ama büyük özlem de var." diye konuştu.

Kahvehanede çaycılık yapan Mehmet Yıldız iş yerlerinin diğer işletmelere göre daha uzun süredir kapalı olduğunu dile getirdi.

Bu yüzden Erdoğan'ın açıklamasının ardından hazırlıklara hemen başladıklarını kaydeden Yıldız, "Sabah 6'da ocağın altını yaktık. Müşterilerimiz de çok özlemiş. İnşallah böyle devam eder." dedi.

Müşteri olarak kahvehaneye gelen Halil Baran da dışarıda çay içmeyi özlediğini söyledi. Esnafın zor günler geçirdiğine işaret eden Baran, "İnşallah virüsten ve maskeden de kurtuluruz ve normal hayatımıza geri döneriz." temennisinde bulundu.

"Yeniden hizmet verdiğimiz için mutluyuz"

İstanbul'da geceden hazırlıklarını tamamlayan esnaf, belirlenen kurallara göre sabah saatlerinde müşterilerini kabul etmek için dükkanlarını açtı.

İstiklal Caddesi'nde pastane işletmecisi Atilla Çatal, tekrar kapanma olmaması için herkesin elinden geleni yapması gerektiğini aktararak, "Yeniden hizmet verdiğimiz için mutluyuz. Personelin, müşterinin, işin artması önemli. Salonları yine yüzde 50 kapasiteyle aynı kurallarla açtık. Şu anda hitap ettiğimiz müşteri sayısının 5-6 katına çıkmasını bekliyoruz." diye konuştu.

İstiklal Caddesi'nde büfe işletmecisi Mecit Bal, caddeden günde 1 milyon kişinin geçtiğini, uzun bir sürenin ardından tam gün hizmet verecekleri için mutlu olduklarını belirtti.

Beyoğlu'nda çay ocağı işleten Sait Gültekin, sabah erken saatlerde dükkanına gelerek hazırlıklarını yaptığını anlattı.

Uzun zamandır kapalı oldukların hatırlatan Gültekin, "İnşallah bundan sonra kapanma olmaz. Normalleşmeye birlikte vatandaşlar gelmeye başladı." dedi.

Çay ocağında müşteri Burhan Metin, çay ocaklarının ve mekanların açılmasının çok iyi olduğunu anlatarak, "Artık çay ocağında oturup çay içeceğiz. Aylardır mekanlara gidemiyorduk, evde kapalı kalmak insanları sıkıyordu. Bu dönemde esnaf arkadaşlar da zor durumda kaldı. İnşallah bu hastalık biter, böyle sıkıntılarla karşı karşıya kalmayız." ifadelerini kullandı.

Taksim'de dönerci Mehmet Korkmaz, aylarca müşteri kabul edemedikleri vurgulayarak, "Bundan sonra inşallah kapanma olmaz. Tedbirlere herkesin uyması gerekiyor artık. Bugün döner miktarını müşteri artabilir diye artırdık." diye konuştu.

"Lokantada oturarak yemek yemek sevindirici"

Fatih'te lokanta işletmecisi Oktay Karalar, uzun bir aranın ardından müşterileri ağırlamaktan memnun olduklarını ifade etti.

Müşteri Halis Yavuz ise lokantada oturarak yemek yemenin sevindirici olduğunu dile getirerek, yaşanan süreçte esnafın ve müşterilerin sorunları yaşadığını anlattı.

Müşteri Necdet Yılmaz da işi gereği hep dışarda yemek yediğini, lokantalarını kısmi kapalı olmasından dolayı zorluk yaşadığını belirtti.

Esenyurt'ta börekçi Bünyamin Aydın, dün akşam kabine toplantısını heyecanla takip ettiklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Dün alınan kararları heyecanla bekliyorduk. Karardan sonra 05.00'te dükkanımıza geldik. Tüm hazırlıklarımızı yaptık. Pidelerimizi, böreklerimizi hazırlayıp 07.00'de dükkanımızı açtık. Çok mutluyuz. Karardan çok memnunuz. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere beraberinde çalışan bakanlara teşekkür ediyoruz. Her türlü kurala uyuyoruz."

Ayrıca Beylikdüzü'ndeki kafe ve restoranların girişlerine maskesiz girilemeyeceği, maske, mesafe ve temizlik kuralları ile ilgili yazılar asıldı, dükkanların girişlerinde ateş ölçer kullanılıyor.

Zeytinburnu'nda halı saha işleten Sinan Başer, halı sahalarını yeniden hizmete açılmasından dolayı mutlu olduklarını vurgulayarak, "Uzun zamandır hizmet veremedik. Hem müşterilerimiz hem de biz bu süreçte sıkıntılar yaşadık. Bugün yeniden belirlenen kurallarda hizmet vermeye başlıyoruz. Zaten üyelerimizin çoğu abonemiz. Yeniden müşterilerimizle buluştuğumuz için mutluyuz." ifadelerini kullandı.

"İşletmelerin açılması iyi oldu"

Kırklareli’nde birçok esnaf sabahın erken saatinde işletmelerine gelerek hazırlıklarını yaptı.

Kırklareli Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Zafer Sürer, AA muhabirine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarını heyecanla takip ettiklerini söyledi. Kararın tüm esnafı mutlu ettiğini anlatan Sürer, "Hepimiz için çok büyük bir sürpriz oldu. İşletmelerin açılması iyi oldu. Çünkü esnafın artık dayanacak gücü kalmamıştı. Hizmet sektöründeki arkadaşlarımız çok zorlandı." dedi.

Sürecin herkes için bereketli olması temennisinde bulunan Sürer, "Ülkemiz için vatanımız için herkes için hayırlı olsun. Çok büyük bir heyecan var. Her şeyi özledik. Yaklaşık 4 ay 5 ay oldu müşteri almıyorduk." ifadelerini kullandı.

Kahvehane işletmecisi Yücel Tüzün ise özledikleri müşterilerini bugün karşılayacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. Çok zor günler geçirdiklerini anlatan Tüzün, erken saatte işletmesine gelerek hazırlıklarını yaptığını söyledi.

Edirne ve Tekirdağ'da da esnaflar işletmelerinin kapılarını açtı.

"Temennimiz hep beraber bu süreci atlatmak"

Sakarya'da faaliyet gösteren lokanta, restoran ve kafeler, 13 Nisan'dan beri paket servis ve gel-al yöntemiyle yürüttükleri hizmetlerini uzun bir aranın ardından işletmelerinde verecek olmaktan memnun.

Yeme içme üzerine çalışan iş yerleri, kademeli normalleşmeyle beraber Sağlık Bakanlığı Kovid­-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde yer alan koşullara göre sabahın erken saatlerinde yaptıkları hazırlıkların ardından müşterilerini kabul etmeye başladı.

Lokanta işletmecisi Turan Yılmaz, AA muhabirine, açılmanın hayırlısı olması temennisinde bulundu.

Tekrar kapanmak istemediklerini belirten Yılmaz, "Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyarak çalışacağız. Esnafımızın dışında halkımızın da duyarlı olması lazım. Sadece esnafla bitmiyor. Temennimiz inşallah vatandaş da kendi sorumluluğunu alıp hep beraber bu dönemi atlatırız." dedi.

Yılmaz, Sakarya'da, ramazan ayından önceki yaklaşık 15 günlük süreç sayılmazsa 6 aydır müşterilerini ağırlayamadıklarını dile getirerek, "Özlem var. İşimizin ne kadar değerli olduğunu öğrendik. Zor bir süreç geçiriyoruz. İnşallah atlatacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Müşteri İbrahim Dursun da restoranların açılmasının hem müşteri hem de vatandaş için güzel olduğunu belirterek, hep beraber tedbirlere uyulduğu takdirde bu sürecin atlatılacağını söyledi.

"Herkes memnun"

Kocaeli'de birçok esnaf sabahın erken saatlerinde işletmelerine gelerek hazırlıklarını yaparken, vatandaşın da ilgisi görüldü.

Lokanta işletmecisi Adem Anık, AA muhabirine, kararın çıkmasını beklediklerini, bu kapsamda hazırlıklarını günler öncesinde yaptıklarını söyledi.

Müşterinin lokantalarına ilgisinin olduğunu belirten Anık, "Herkes için hayırlısı olsun inşallah. Mesafeleri koruyoruz, hijyene önem veriyoruz. Vatandaş da memnun, herkes memnun." dedi.

Müşteri Yakup Çavdar, lokantaların açılmasının çok iyi olduğunu ifade ederek, özellikle esnafın sabah saatlerinde çorba içmek için lokantalara geldiğini söyledi.

"Müşterilerimizi bekliyoruz"

Zonguldak'ta birçok esnaf sabah erken saatlerinde işletmelerindeki hazırlıklarını yaparak vatandaşlarını ağırlamaya başladı.

Lokanta işletmecisi Hüseyin Bozacıoğlu, müşterilerini yeniden ağırlayacaklarından dolayı sevinçli olduklarını belirterek, "Müşterilerimizi kabul edeceğiz. Salgın dönemi bizleri yordu. İnşallah yaz dönemine giriyoruz, bu dönemle birlikte inşallah bir çıkış yakalarız. Herkesin işleri inşallah iyi olur. Sabah 08.00'de dükkanımıza geliyorduk, bugün 06.30'da geldik. Hazırlıklarımız dünden başlamıştı. Bugün de temizliğimizi yaptık, müşterilerimizi bekliyoruz." dedi.

"Hayırlı olsun"

Bartın'da, Kovid-19 tedbirleri kapsamında geçici olarak paket servis hizmeti veren lokanta ve kafeler, sabahın erken saatinde mesaiye başladı.

Uzun bir aranın ardından belirlenen kurallara göre iş yerlerini düzenleyen esnaf, müşterileriyle buluştu.

Sosyal mesafe kuralına uygun şekilde oturtulan müşterilere, iş yeri çalışanları maske, sosyal mesafe gibi kurallara uyarak hizmet veriyor.

Lokanta işletmecisi Hüseyin Kaya, yaklaşık 30 yıldır lokanta sektöründe hizmet verdiğini ve müşterilerini yeniden ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Kaya, "İşletmelerimizin bugün itibarıyla müşteri ağırlayabileceğini açıklanmasıyla tüm personelimizle hazırlıklarımızı tamamladık. Masa ve sandalyelerimizi kurallara göre düzenledik. Uzun bir aradan sonra lokantamızda müşterilerimize sabah çorbası servis edebilmenin heyecanını da yaşadık. Belirlenen kurallardan en ufak taviz vermemeye gayret ediyoruz. Hepimize hayırlı olsun." dedi.

Bolu, Karabük ve Düzce'de de kafe, restoran, kıraathane, pastane ve çay bahçesi işletmecileri, yayımlanan genelgeyle belirlenen kriterler doğrultusunda iş yerlerinin kepenklerini açtı.

"Müşterilerimizi özledik"

Erzurum, Erzincan, Kars, Ağrı, Iğdır, Ardahan ve Tunceli'de faaliyet gösteren lokanta, restoran ve kafe sahipleri de 13 Nisan'dan beri paket servis ve gel-al yöntemiyle yürüttükleri hizmetlerini uzun bir aranın ardından işletmelerinde verecek olmaktan memnun.

Kars'ta kafe işletmecisi Faruk Savaş, uzun bir dönemden beri kapalı olduklarını anımsatarak, "Belirlenen tedbirlere göre müşterilerimizi kabul etmeye başladık. Pandemiden dolayı çok zor bir dönem yaşadık. İnşallah bundan sonra herhangi bir kapanma olmaz, müşterilerimizi özledik, önceliğimiz sağlık." dedi.

Ciğerciler ilgi görüyor

Kendine has mutfağı, birbirinden lezzetli yemekleriyle öne çıkan Şanlıurfa'nın tescilli "Urfa ciğer kebabı", yiyenlerin damaklarında unutulmayacak bir haz bırakıyor. Kovid-19 tedbirleri kapsamında bu tutkuyu paket servisle sürdüren Şanlıurfalılar, "kademeli normalleşme"ye geçilmesiyle kentte bir gelenek olan sabah kahvaltısını ciğer ile yapmayı tercih etti.

Ciğer ustası İbrahim Halil Demir, AA muhabirine, ciğer kebabının kentin vazgeçilmez lezzetlerinden olduğunu söyledi.

Müşterilerini yeniden iş yerlerinde ağırlamaktan mutluluk duyduklarını aktaran Demir, "Normalleşme süreciyle artık misafirlerimizi bekliyoruz, paket servisi yerine normal masada oturarak müşterilerimiz yemek yiyebilecekler. Şanlıurfa'da yaşayanlar ve turistler ciğer, yürek, kuşbaşıyı rahatlıkla yiyebilirler. Gördüğünüz gibi sabah duyanlar gelip dükkanımızda ciğer yemeye başladılar bile. Biz bu süreçte de maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygun çalışmaya devam ediyoruz." dedi.

Ciğer ustası Ahmet Ok, "kademeli normalleşme" sürecine geçilmesini memnuniyetle karşıladıklarını anlatarak müşterilerinin ocak başında ciğer yemeyi özlediğini ve bu nedenle kahvaltı yapmak için geldiklerini ifade etti.

Müşterilerden Mehmet Kılıç, Gaziantep'ten kente geldiklerini ve kahvaltıyı ciğerle yapmak istediklerini dile getirerek, "Ciğer güzel bir şey, en sevdiğimiz kahvaltılardan birisi. Çoktandır yemediğimiz için hasret kaldık." dedi.

Mustafa Dağ ise masada oturup ciğer yemeyi çok özlediğini kaydederek, "Bu lezzeti, bu ortamı bayağı özlemiştik. İnşallah bu virüsten kurtuluruz ve rahat bir şekilde ciğer yemeye devam ederiz." dedi.

Hüseyin Dağ da ciğeri sıcak sıcak yemeyi özlediklerini, ocak başında bu özlemlerini giderdikleri için mutlu olduklarını söyledi.

"Müşterilerimizi özledik, onlar da bizleri özledi"

Eskişehir kent merkezinde sabah erken saatlerinde iş yerlerine gelen esnaf ve çalışanlar, hazırlıklarını yaptıktan sonra müşteri kabul etti.

Erken saatlerde kafe, lokantalara gelenler de güne kahvaltı ederek ve çorba içerek başlangıç yaptı.

Kent merkezindeki bir kafeye gelen Hazal Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, açık havada kahvaltı etmeyi ve kahve içmeyi çok sevdiğini söyledi.

Yılmaz, yeme içme yerlerinin yeniden masaya servis hizmeti vermeye başlamasından memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Kütahya'da, belirlenen kurallara göre iş yerlerini açan esnaf, müşterilerine yeniden kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

Esnaf lokantası işleten Ali Osman Yiyen, kademeli normalleşme ile dükkanını "Bismillah" diyerek açtıklarını ifade etti.

Bir başka işletmeci Şahin Şakrak da "Bizler müşterilerimizi özledik, onlar da bizi özledi." dedi.

Restoran işletmecisi Murat Akar ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü açıklamalarını heyecanla izlediğini anlattı.

İş yerini saat 07.00'de açarak müşterilerine hizmet vermeye başladıklarını bildiren Akar, "Geçen sene de 1 Haziran'da iş yerlerimizde hizmet vermeye başlamıştık. İnşallah bu yıl virüs biter de yeniden kapanma olmaz. İş yerimizde gerekli tedbirlerimizi aldık, müşterilerimizi bekliyoruz." diye konuştu.

Gastronomi alanında UNESCO'nun "Yaratıcı Şehirler Ağı"na giren ilk kent olan Gaziantep'in yanı sıra Kahramanmaraş, Malatya, Kilis ve Adıyaman'da da kademeli normalleşme süreciyle yeniden açılan işletmeler müşterilerine hizmet vermeye başladı.

"Herkese iyi geldi"

Erzurum'da da kentin yöresel lezzeti cağ kebabını yemek için erken saatlerde restoranlara gidenler, ateşleri ölçülüp maske, sosyal mesafe ve hijyen tedbirleri kapsamında içeri alındı.

Masaya servis edilen sıcak cağ kebabını yiyen müşteriler, özledikleri lezzete kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

Cağ kebap işletmecisi Cabbar Erdoğan, kademeli normalleşme kapsamında işletmelerin açılmasından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ilgili yetkililere teşekkür etti.

Salgın döneminde esnafın zor günler geçirdiğini aktaran Erdoğan, "Kademeli normalleşme süreci herkese iyi geldi. Paket servisiyle cağ kebabını satıyorduk ancak servis sırasında soğuyordu. Cağ kebabı sıcak yenen lezzet, bu sebeple mekanda yemek daha iyi oluyor. Mekanların açılmasından vatandaşlar da çok memnun. İnsanlar erkenden gelip cağ kebabı özlemini giderdi." diye konuştu

Ailesiyle kentteki bir cağ kebabı restoranına giden Mithat Aydoğdu ise masada servisin başlamasını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

Paket servislerinde yiyeceklerin zaman zaman soğuduğunu anlatan Aydoğdu, "Cağ kebabını sıcak sıcak masada gelip yememiz ve o lezzeti tatmamız çok iyi oldu. Hataylıyım, inşallah bizim memlekette de böyle lezzetler olur." dedi.

Müşterilerden İsmail İtmez de cağ kebabını sıcak yemeyi özlediklerini belirterek, "Restoranların açılmasını bekliyorduk. Açılınca çok güzel oldu." ifadesini kullandı.Yorumlar (0)
banner82
20°
az bulutlu
banner62
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş’taki 18 katlı bina, Yıkılmalı Mı? Yıkılmamalı Mı?
Kahramanmaraş’taki 18 katlı bina, Yıkılmalı Mı? Yıkılmamalı Mı?
Namaz Vakti 16 Haziran 2021
İmsak 03:16
Güneş 05:03
Öğle 12:38
İkindi 16:30
Akşam 20:02
Yatsı 21:42
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30
Günün Karikatürü Tümü
banner69
banner113
banner133