Deva Partisi Dulkadiroğlu İlçe Kongresinde Başkan Salih Dökme, Güven verdi Güven tazeledi

Deva Partisi Kahramanmaraş teşkilatı İlçe Kongrelerine devam ediyor. Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Kahramanmaraş'ta üçüncü kongresini Dulkadiroğlu İlçesi Doğukent Beyaz Saray Düğün Salonunda gerçekleştirdi.

Kahramanmaraş 10.02.2021, 08:23 10.02.2021, 16:45 Editör
Deva Partisi Dulkadiroğlu İlçe Kongresinde Başkan Salih Dökme, Güven verdi Güven tazeledi

Gerçekleştirilen Dulkadiroğlu 1.Olağan İlçe kongresine; Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Halkla İlişkiler Başkanı Sayın Ali Rıza Babaoğlan, Deva Partisi Genel Merkez Kurucular Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyesi Bölge Koordinatörü Sayın Mustafa Satıcı, İl Başkanı Uzm.Dr.İrfan Karatutlu, Onikişubat İlçe Başkanı Ali İhsan Etli, Elbistan İlçe Başkanı Muhammed Şahin, Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Salih Dökme, Afşin İlçe Başkanı Mevlüt Kır, Nurhak İlçe Başkanı Ahmet Kurt, Çağlayancerit İlçe Başkanı Küçük Mehmet Yıldızlı, Türkoğlu İlçe Başkanı Kazım Kuncan, İl ve ilçelerden Yönetim Kurulu Üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi, Gelecek Partisi, İyi Parti, Yeniden Refah Partisi il ve ilçe başkanları, çok sayıda davetli ve partili katıldı.

Kongre şehitlerimiz hatırasına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın kongreye gönderdiği özel mesaj davetlilere okundu. Daha sonra ise açılış konuşmalarına geçildi.

Açılış konuşmasını Deva Partisi Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Salih Dökme yaptı. Dökme yaptığı konuşmada: "Öncelikle Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılını kutluyor. Tüm aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anarak sözlerime başlamak istiyorum. Kıymetli hemşerilerim, Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Gençlerin umutsuz olduğu kadınların yaşam mücadelesi verdiği, babaların ailesini geçindirmek için çırpındığı, yıllarca ülkesine hizmet etmiş emeklilerimizin dar bütçeyle evlerine hapsedildiği bir dönemden geçiyoruz. Adaletin ayaklar altına alındığı, hukukun baskı aracı olarak kullanıldığı, akraba kayırmacılığın ve partizanlığın her türlü ilke ve değerin üzerine çıkarıldığı bir dönemden geçiyoruz. Demokrasinin zayıflatıldığı, fikir ve ifade hürriyetinin olmadığı, basının susturulduğu zor bir dönemden geçiyoruz. Kendisinden olmayan, kendisi gibi düşünmeyen herkesin ötekileştirildiği; hatta ihanetle suçlandığı bir dönemden geçiyoruz. Ama artık umutsuz değiliz. Çünkü DEVA’mız var. İlçemizin problemlerinin farkındayız ve çözebilecek güç ve kararlılıktayız. Kardeşlerim, Biz kararlıyız. Biz inançlıyız. Biz umutluyuz. Biz hazırız. Yaşanan tüm sorunlara çözüm üretebilecek inançlı ve kararlı bir ekibimiz var. Ülkemizin refahı, birliği ve beraberliği için çocuklarımızın geleceği için her türlü çaba ve gayretin içinde olacağız." diyerek sözlerini tamamladı.

Daha sonra söz alan Kahramanmaraş Kurucu İl Başkanı Uzm.Dr.İrfan Karatutlu: "Yaklaşık bir yıl önce ilk tohumları atılan Partimizin,11 Mart 2020 tarihinde kurulması ile birlikte hızla ülke çapında teşkilat çalışmalarına başlandı. 18 Temmuz 2020'de Kahramanmaraş’ın kurucu il başkanı ve kurucu heyetinin belirlenmesinden yaklaşık 60 gün sonra kurucu İl yönetim kurulumuz oluşturuldu. Altı aylık süre içerisinde 11 ilçemizin 8 tanesinde kurucu başkanı belirlendi ve yönetimleri oluşturuldu. Bugün üçüncü ilçemizin kongresini yapmaktayız. Yönetim kurulunu seçme süreci gerçekten şeffaflığı ve ehliyeti, liyakati önemseyen bir çalışma ile belirlendi. Yüzlerce başvuru arasından istekli ve gönüllü olanlarla yola çıktık. Bizler siyasetin sürekli olarak dışlayıcı, ötekileştirici bir dil kullanmasına karşıyız. Siyasetin toplumumuzu sürekli bir tehdit ve beka söylemi ile sindirmesine, hayatın her alanını hesapsızca kaplamasına itiraz ediyoruz. Türkiye tek bir akla ve dar bir kadroya sığdırılamayacak kadar büyük bir ülke olduğuna inanıyoruz. Milletimize şimdiden taahhüt ediyoruz ki; Kahramanmaraş’ın nüfus olarak ikinci büyük ilçesi Dulkadiroğlu’nda kısa zamanda teşkilatlanarak sahada halkımızın dertlerine DEVA olacak çalışmalara başlayacağız. Bu ilçemizdeki işsizlik ve yoksulluk, ilçenin altyapı sorunları, kentsel dönüşüm ihtiyacı, deprem riski, tarım ve hayvancılıkla uğraşanların sorunları, kırsal bölgelere ulaşım sorunları üzerinde yoğunlaşarak çalışmalara başlayacağız. Partimiz çözüm üretecek kadrolara sahiptir. Yeter ki umudumuzu kaybetmeden birlikte yürüyelim. Tüm katılımcılara kongremize teşrif ettikleri için teşekkür ediyorum." diyerek sözlerini tamamladı.

Kongrede Deva Partisi Kurucular Kurulu üyesi ve Bölge Koordinatörü Mustafa Satıcı da bir konuşma yaptı. Satıcı yaptığı konuşmada: "Kurtuluş savaşında işgale karşı direnişi ile 1925 yılında istiklal madalyası alan, 1973 yılında ise Kahraman ön ismi alan çok değerli Kahramanmaraşlılar sizlere çok değerli teşkilat başkanımız sayın Sadullah Ergin'in selamlarını getirdim. Geniş tanımlı işsizliğin %30'ları bulduğu, her dört gençten bir tanesinin işsiz olduğu, çalışma yaşına gelmiş insanlarımızın her 3 kişiden birinin iş bulmakta zorlandığı, çalışanların yaklaşık yarısının asgari ücret ile geçinmek zorunda kaldığı, devlete ait birçok kurumun şeffaflığını kaybettiği, verilere olan güvenin yok olduğu, bankaların ve piyasaların vatandaşlardan alacakları nedeniyle icra dairelerin dolup taştığı, çiftçimizin üretim yapamaz hale geldiği ve traktörlerinin haczedildiği, milyonlarca öğrencimizin tablet ve internete erişim problemi yaşadığı, yerli otomobil milli tank derken beş tane maskenin dağıtımının bile becerilemediği bir Türkiye'de yaşıyoruz. Böyle bir Türkiye'yi hak ediyor muyuz? Değerli konuklar yedi düvele karşı kurtuluş mücadelesi vermiş bu topraklar bu yönetimi hak etmiyor. Namuslu insanların sesinin çok daha gür çıktığı bir ülkeyi hep birlikte inşa edeceğiz." diyerek Dulkadiroğlu İlçe kongresine Kahramanmaraş halkının verdiği destekten ötürü teşekkürlerini sunarak kongrenin şehrimize hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Ardından Sözlerine annemin topraklarında sizlerle olmaktan çok memnunum ve çok mutluyum diyerek başlayan Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Halkla İlişkiler Başkanı Ali Rıza Babaoğlan: "Güzel ilçe kongremize, güzel güneşli bir günde hepiniz hoşgeldiniz. Sevgili Kahramanmaraşlı hemşehrilerim. Ben hem annesi hem eşi Kahramanmaraşlı bir insanım. Çocukluğum her yaz yaklaşık 3-4 ayını Andırın İlçesi Altunbağ köyünde geçirdim, annem çünkü oralı. Buraları bilen birisiyim. Teşkilatlanma sürecimizde de Kahramanmaraş'a çok sık gidip gelme imkanım oldu. Partimizin Halkla İlişkiler Başkanlığı görevinden sorumlu birisi olarak 11 aylık süreci size kısaca özetlemek istiyorum. Çünkü bu 11 ayda Sayın Genel Başkanımızın önderliğinde 60 günde 41 ile gittik. Bilfiil 41 ilde kendisinin yanında bulunma imkanım oldu. Ve şunu çok net gördüm ki, bundan emin olabilirsiniz. Genel Başkanımız Ali Babacan her ilde, her sokakta, her caddede bu içerisinde bulunduğumuz dönemde vatandaşlarımızın arasında çok rahat yürüyebilen bir lider. Herkese daha önce yaptığı olumlu şeyleri ve nasıl bir Türkiye hayal ettiğini anlatıyor. Muhalefetteyseniz iyi kalmanız, temiz kalmanız kolaydır. Ama iktidarsanız ve birçok imkan ile sınanıyorsanız, şu anki iktidar kadar kirli dönemlerin içinden geçiyorsanız bu yapının içinde temiz kalabilmeniz oldukça zordur. Sayın Genel Başkanımız onca sürece rağmen temiz kalabilmiş bir lider. Türkiye şu anda ciddi anlamda yeni bir oluşuma ihtiyaç duymuştur. Partimiz pandeminin en yoğun olduğu ve çoğu zaman sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu bu dönemde bile çok hızlı bir teşkilatlanma sürecini sürdürmüştür. Aslında bu oluşum vatandaşlarımızın ihtiyaçlarından ortaya çıkmış oldu. Eğer ihtiyaç olmasaydı, biz bir parti kurabilirdik ve vatandaşlar buna teveccüh göstermeyebilirdi. Çok zor günlerden geçiyoruz ve bu zor günler son 5 yıldır devam ediyor. İnsanların düşüncelerini ifade etmekten korktuğu, insanların düşüncelerinden dolayı hapse atıldığı böyle zor bir dönemde kuruldu Deva Partisi. Tam 11 ayda bugün Dulkadiroğlu ilçesinde yüzlerce gönüllümüzle ilçe kongresi yapabilir noktaya geldik. Bu gerçekten çok büyük bir başarıdır. Bunu gerçekten iyi anlamak gerekiyor. Tamamı pandemiyle geçen bu süreçte 11 ay gibi zamanda bunları yapabilmek ciddi bir ihtiyacın sonucu. Dolayısıyla Deva Partisi bir ihtiyacın ürünüdür ve ihtiyaç üzerine ortaya çıkmıştır. Bundan sonra halkımızın sahip çıkmasıyla önümüzdeki yıllarda ülkemizin iktidarını yönetecek ve Türkiye'nin geleceğine imza atabilecek tek partidir. Kongremizin başarılı olmasını, ilçemizin yeni dönemde seçilecek tüm ilçe yönetimimizin başarılı olmasını diliyor, çok teşekkür ediyorum." diyerek konuşmasını tamamladı.

Ardından divan oluşturularak seçime geçildi. Divan başkanlığını Adem Gerekli, Divan Başkan Yardımcılığını Mehmet Ünlügedik, Divan Katip Üyeliğini Seda Boyraz, Divan üyeliklerini Mehmet Bayır ve Ramazan Hançer'in yaptığı seçimde oyların tamamını alan Salih DÖKME resmi olarak Deva Partisi Dulkadiroğlu İlçe Başkanı seçildi. İlçe yönetimi ise şu isimlerden oluştu:

BAŞKAN SALİH DÖKME

YÖNETİM KURULU ASİL YÖNETİM KURULU YEDEK

ÖZLEM TOPAKTAŞ 1- ALPASLAN BAYRAK

SONGÜL ŞAHAN 2- BÜNYAMİN ÇETİNKAYA

SUNA DİLRUBA YILDIZ 3-MUSTAFA MAĞRALI

DİLEK KURT 4-TUĞBA İNCİROĞLU

HARUN BOZOK 5- FATİH ASİLSOY

ORHAN GAZİ ARIKAN 6- HALİT CANER TAŞ

YAVUZ BÜYÜKÇAPAR

EMİRHAN GÜN

MESUT BAKINDI

GÖKHAN TARAKCI

MEHMET ATAŞ

ALİ UMUT ILGIN

OĞUZ KURU

ERKAN KALEKENGER

NECMETTİN DAŞCI

YASİN ARDIÇ

ÖKKEŞ OKUMUŞ

HALİT KARDEŞ

GÜRKAN AYDEMİR

MEHMET BACAKYorumlar (0)
banner82
açık
banner62
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş’taki 18 katlı bina, Yıkılmalı Mı? Yıkılmamalı Mı?
Kahramanmaraş’taki 18 katlı bina, Yıkılmalı Mı? Yıkılmamalı Mı?
Namaz Vakti 25 Şubat 2021
İmsak 05:42
Güneş 07:02
Öğle 12:50
İkindi 15:58
Akşam 18:28
Yatsı 19:43
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 25 54
2. Beşiktaş 24 51
3. Fenerbahçe 25 51
4. Trabzonspor 25 48
5. Alanyaspor 25 42
6. Hatayspor 25 42
7. Gaziantep FK 25 39
8. Karagümrük 25 37
9. Antalyaspor 25 33
10. Göztepe 25 32
11. Sivasspor 24 31
12. Konyaspor 24 30
13. Malatyaspor 25 30
14. Kasımpaşa 25 29
15. Rizespor 25 27
16. Kayserispor 25 25
17. Erzurumspor 25 25
18. Başakşehir 25 24
19. Denizlispor 25 21
20. Ankaragücü 24 20
21. Gençlerbirliği 24 20
Takımlar O P
1. Giresunspor 23 53
2. Samsunspor 23 49
3. İstanbulspor 23 43
4. Altınordu 23 41
5. Adana Demirspor 23 39
6. Ankara Keçiörengücü 23 38
7. Altay 23 38
8. Tuzlaspor 22 37
9. Bandırmaspor 23 31
10. Bursaspor 22 31
11. Ümraniye 23 31
12. Adanaspor 23 26
13. Balıkesirspor 22 23
14. Menemen Belediyespor 22 23
15. Boluspor 22 22
16. Akhisar Bld.Spor 23 19
17. Ankaraspor 22 13
18. Eskişehirspor 23 7
Takımlar O P
1. Man City 25 59
2. M. United 25 49
3. Leicester City 25 49
4. West Ham 25 45
5. Chelsea 25 43
6. Liverpool 25 40
7. Everton 24 40
8. Aston Villa 23 36
9. Tottenham 24 36
10. Leeds United 25 35
11. Arsenal 25 34
12. Wolverhampton 25 33
13. Crystal Palace 25 32
14. Southampton 25 30
15. Burnley 25 28
16. Brighton 25 26
17. Newcastle 25 25
18. Fulham 25 22
19. West Bromwich 25 14
20. Sheffield United 25 11
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 23 55
2. Real Madrid 24 52
3. Barcelona 24 50
4. Sevilla 23 48
5. Real Sociedad 24 41
6. Villarreal 24 37
7. Real Betis 24 36
8. Levante 24 31
9. Granada 24 30
10. Athletic Bilbao 23 29
11. Celta de Vigo 24 29
12. Valencia 24 27
13. Osasuna 24 25
14. Cádiz 24 25
15. Getafe 24 24
16. Deportivo Alaves 24 22
17. Eibar 24 21
18. Real Valladolid 24 21
19. Elche 23 21
20. Huesca 24 19
Günün Karikatürü Tümü
banner69
banner113
banner133