Arsan köprülü kavşağındaki rezalet

Muhatabımız ister Karayolları Genel Müdürlüğü, ister Bölge Müdürlüğü, ister 55. Şube Şefliği olsun. Sorumlusu kim ise, bu yazı onlara gelsin ve kapak olsun!

Kahramanmaraş 08.02.2021, 18:57 Editör 8
Arsan köprülü kavşağındaki rezalet

Karayolları, ne zaman merkezde bir işe soyunsa, ne zaman insanların yaşamını kolaylaştıracak bir projeye başlasa, ne zaman trafik akışını rahatlatmak kadar insanları çileden, işkenceden kurtaracak sosyal projeler için sözde elini taşın altına koysa, bizi anamızdan doğduğumuza pişman ediyor.

Bu şehirde ulaşım ciddi sorun! Senelerdir bir ‘Güney Çevre Yolu!’ diye diye bir tarafımızı yırttık da, kimseden ses seda çıkmadı. Artık çevre yolları dahil, ana arterler bile tıkış tıkış iken, bu yollardan, bu ana arterlerdeki trafik yükünü azaltmak gibi projeler üretmek varken, bu şehri yönetmeye kim talip olduysa, ‘kim ben daha iyi yönetirim’ diyerek yola çıktıysa, eh, lütfen elini taşın altına koysun, biraz da vicdanının sesini dinleyerek insanların tepkilerine, haykırmalarına kulak kabartsın!

*

Siyasetse siyaset, yerel yöneticisi ise yerel yönetici, bürokrasi ise bürokrasi… Her kim veya kimler ise, artık insanların sabrını zorlamaya başladınız! Sinir katsayılarını artırdınız, şekerini, tansiyonunu yükselttiniz!

Öyle ki, insanlar bu şehirde yaşamak adına basiretsiz yöneticilere, bürokratlara, siyasetçilere tü lanet okurken, günaha girmek bir yana, psikolojik sarsıntı da geçiriyor.

Çok uzağa gitmeye gerek yok, Orta Hal Kavşağı yılan hikâyesine dönmüş, bir sene mi desem, iki sene mi desem, üç sene mi belli olmadı, insanların canını su etti, hayatı zindan etti, trafiği allak bullak ettiği yetmiyormuş gibi, insanları günahtan günaha soktu.

*

Arkasından bir istasyon köprüsü inşaatına başladılar. Tek taraflı olanı. Her ne hikmetse biri enginde iken, diğer kanadı (yapılanı) yerdekinden iki metre yukarıda. Ne alaka, ne iş? İnsan bakınca hayretlerden hayrete düşüyor. Bürokratlar bu işe akıl sır erdiremedikleri gibi, siyasetçiler bile sanki birer inşaat, sanki birer proje mühendisi gibi köprü inşaatına müdahil oldular, ‘aha bugün bitiyor, aha yarın trafiğe açılıyor’ diyerek, insanları canından bezdirdiler.

Trafik rezalete dönüştü.

Trafik akışı yavaşladı, zamanla yarışan insanlar yine bu yolu yapanlar her kim ise onlara verdi veriştirdi, günah defterlerine her gün bir yenileri yazıldı.

*

Derken…

MADO kavşağına sıra gelir mi bilinmez, ki ondan önce Sanayi Kavşağı var, onların da imkansızlıktan ve takipsizlik yeteneğinden durdurulduğu, diğer dille azayım, iptal edildiği söylendiyse de, gerekçesi ve sebebi doğrulanmadı. Kimse çıkıp da bir açıklama yapma zahmet ve nezaketinde bulunmadı.

Ticaret ve Sanayi Odamızın 50 metre bitişiğindeki, ismi de ARSAN KAVŞAĞI olan kavşakta çalışmalar aylar öncesinden başladı.

Keşke başlamasaydı, başlamaz olaydı.

İnsanların dilini tutamıyorsun, öfkelerini dindiremiyorsun, günahlarına engel koyamıyorsun!

Çalışma var, kaplumbağa hızıyla gidiyor. Bir gün makinalar çalışıyor, çalışanlar da arızalandığı zaman ortada kabak gibi bırakılıyor, trafiği büsbütün arap saçına çevirdiği yetmiyormuş gibi, parasızlık deniliyor, ekip yetersizliği deniliyor, müteahhit kaçtı deniliyor, çalışmalar stop edildi diye kamuoyunda konuşulunca olan vatandaşa oluyor.

Olan sürücülere oluyor.

Olan ahlakımıza oluyor. Çünkü bozuldu, bozulacak!

*

Allah’ım biz ne günah işledik te bu basiretsiz, bu yeteneksiz, bu çapsız müteahhitleri, bürokratları, siyasetçileri başımıza musallat ettin!

Biz ne günah işledik de bizi bu rezilliklerle, bu çilelerle yaşamaya mecbur ve mahkum ettin!

Biz ne günah işledik de komşu Gaziantep’i kıskandıracak ve üç ayda biten projelerinden ötürü onlara hayran bıraktın!

Biz ne günah işledik de bize bu çileleri, bu işkenceleri, bu sinir katsayımızı artıracak ve tansiyonumuzu yükseltecek, şekerimizi artıracak sözde yöneticilerle yaşamayı reva gördün! Sana karşı çok mu günah işledik de bize bu azapları, bize bu kayıtsız şartsız çileleri başımıza tebelleş eyledin!

Suçumuz ne, günahımız ne bilelim Allah’ım!Yorumlar (11)
Derdest 3 hafta önce
Bir âlim der ki; kendi rızası ile zarara girene merhamet edilmez ve ona merhamet dahi edilmez. Şimdi toplum olarak bu baştakileri toplum olarak bizler getirdiysek o oturdukları yere bize ne yapsalar müstehaktır.
Yenidenrefah burda gelecek var 3 hafta önce
Rikayat riyakata riyakata üstadım işi ehline vermediğiniz sürece kendi menfii değerleriniz egolarınız devreye girdiği sürece malesef bunlar olur basiret dediniz ben Kahramanmaraş ta işini hakkıyla yapan bir siyasi görmedin dolayısı ile bürokratlar da yapamaz çünkü bürokratın işini yapmasına müsaade edilmez balık baştan kokar yani anlıyacağınız bizim siyasetçilerimiz burdan gitmeden halkın temsilcisi halkın adayı sözde ama seçim bitip makam koltuk geldiği zaman halinize şükredin bak ıphone telefon kullanıyorsun bunun İnternet paketi de vardır diyecek ve 2021 de yaşadığımızı düşünmeyecek kadar da acizler eloğlu halkım hep daha iyisi der bizimkiler şükredin.
Vatandaş 3 hafta önce
Bu şehiri yönetenlerde İş ahlakı, vatan millet sevgisi, milletin malını koruma arzusu yok. Sümbüllü yolu kaç yıl oldu kuvvetli bir yagmurda sel aldı. Batı köyleri büzüklü geçişi ilk yagmurda sel aldı. Bir iş yapilirken neden saglam yapilmaz, bunlari denetliyenler nasil buraların açılmasına onay verir hiçmi bunlarda Allah korkusu yok tüyü bitmemiş yetimin parasi nasil boyle carcur edilir. İllaki birinin ölmesi mi gerekir. Gerçi ölsede ülkede hesap sorulamaz hale geldi. Bu yollarida kesin fetöcüler yapmistir ülkede her olumsuz seyi feto ye baglama gibi bir durum hasil oldu Allah fetuculerinde onlari kose baslarina getirenlerinde belasini versin. Yav geçen sumbullu deresi kapalı sehrin nufusunun yarisinin trafigini agcali yoluna verdiler ayni andada trafigi azaltan tek kavsak var orayida kapattilar insanlara gunlerce dusunseniz boyle bir iskence yapilamaz ve o gun binlerce insanin iki uc saatini caldilar. Bir yol kapaliyken altarnatifini hangi zeka kapatabilir bunu hangi zekalariyla acikliyorlar bu nasil bir akil. Yarabbim, yüce Allahım bu basiretsiz, düşüncesiz milletin malını peşkeş çeken insanları kahru perişan eyle, bu gariban halkı bunların elinden kurtar, bunlardan bizi koru Allahım sen büyüksün. Müslüman işini saglam yapar, insanlarin isini kolaylastirir isini Allah rizasi icin düzgun yapar. Bunlar nasil musluman Allahim senin kullarinin isleri neden bu kadar dusuncesiz, plansiz, ahlaksizca neden. Tayyip erdogan disinda bu akp de bir imsan yokki Allah icin calisan hepsinde bir riyakarlik ciddiyetsizlik halka tepeden bakma hasil olmus. çiftçi Mahire açiz diyor tel ne diyor bende tel ye diyecek sandim yav kardeşim 2002 de akp'ye bu millet gonul ve oy verirken boyle degildiniz milleti dinliyordunuz cozum ariyordunuz tok, kazanan hic bir insan acim demez niye desin nolur inceleyecegiz geregini yapacagiz desen nolur telefonun ne diyecegine o da sana tel ne diye sorsa niye sen benden daha fazla maas aliyorsun dese kimsin sen benim vergilerimle maas alan birisinde bana tel soruyorsun dese sen hangi tel kullaniyorsun sayin Mahir halka tepeden bakan mahir bu gariban insanlar cok mahirler gordu kimisi gercekten mahirdi kimiside senin gibi tepeden bakan mahirdi. Delide olsa bu halk sayesinde sen ordasin kimsin sende halka kiziyorsun
sümeyra hacıbebekoğlu 3 hafta önce
dilinize sağlık bir bayan olarak bizim bile sabrımızı taşırdılar. Maraşlının derdi ne milletvekilleri ne yapıyor? Ağızlarından en son ne zaman Maraşla ilgili bir cümle çıktı. Ali Öztunç hariç.
RAMAZAN ÖNCÜLOKUR 3 hafta önce
Biz Kahramanmaraş lı olarak Hak aramada 81. Sırada (TSE kayıtlı) olduğumuz için hizmetler olmayacak yada aksayacak sürünecek, kendini TÜRKİYE mızın hizmetine adamış BÜYÜK DÜNYA DEVİ SN.CUMHURBAŞKANIMIZ bu şehirden Vekil yapıyor, Belediye Başkanı yapıyor ama onlar NANKÖRLÜK edip Büyük REİS 'ın çalışmasına ayak uyduramıyor OY kaybettiriyor, bu hizmet yapmayan siyasetçiler yüzünden istikrarlı Hükümetimiz vatandaşla karşı karşıya geliyor oy kaybediyor bir zarar görende hizmet görmeyen biz vatandaşlar oluyoruz.
Hacı Mehmet 3 hafta önce
Nerede o eski Kahramanmaraş araç sayısı az insanlar az huzurlu yol ha var ha yok bugüne bakıyorum araç çok insanlar çok ve saygısız niçin ? Hizmet yok tabi ki ondan hangi mahellesine baksana öbek öbek çukur vergi alırken iyi iş hizmet vermeye gelince icrat yok. Allah'ım Kahramanmaraş insanına sabır versin.
2023e bitecek 3 hafta önce
Yav şurda 2buçuk sene sonra bitecek. Aceleniz nedir? Bekleyin
Şaban koca 3 hafta önce
2023 te hamdolsun,aziz türk milleti şahlanacak açılışını sayın mübarek başınıza koyduğunuz reisi lider biziati kendisi yaldizlı kurdele keserek tabiki seçim ertesi,sizlerin coşku ve alkışlar eşliginde inşAllah yaptıklarımıza bi bakın hatırlayın unutmadık unutturmayız,size daha tren güzergahı sokacaz merkeze ,her şey aziz türk milleti için kendim için istiyorsam na.. Bundan önce böyle birşey varmıydı,chp ne yapti necip fazılın,rıdvan hocanın, sütçü imamın torunları sizi bölmek isteyenlere prim vermeyin,şurda ne kaldı dişinizi sıkın,Allah yar ve yardımcınız olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner82
12°
parçalı az bulutlu
banner62
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş’taki 18 katlı bina, Yıkılmalı Mı? Yıkılmamalı Mı?
Kahramanmaraş’taki 18 katlı bina, Yıkılmalı Mı? Yıkılmamalı Mı?
Namaz Vakti 01 Mart 2021
İmsak 05:38
Güneş 06:58
Öğle 12:50
İkindi 16:00
Akşam 18:31
Yatsı 19:46
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 26 57
2. Beşiktaş 25 54
3. Fenerbahçe 26 54
4. Trabzonspor 26 48
5. Hatayspor 26 45
6. Alanyaspor 26 42
7. Gaziantep FK 26 40
8. Karagümrük 26 40
9. Göztepe 26 35
10. Antalyaspor 26 34
11. Sivasspor 25 32
12. Konyaspor 25 31
13. Malatyaspor 26 31
14. Kasımpaşa 26 29
15. Rizespor 26 28
16. Kayserispor 25 25
17. Başakşehir 26 25
18. Erzurumspor 26 25
19. Denizlispor 26 21
20. Gençlerbirliği 25 21
21. Ankaragücü 25 20
Takımlar O P
1. Giresunspor 24 53
2. Samsunspor 24 50
3. İstanbulspor 24 46
4. Altınordu 24 44
5. Adana Demirspor 24 42
6. Altay 24 41
7. Ankara Keçiörengücü 24 39
8. Tuzlaspor 23 38
9. Bursaspor 24 34
10. Bandırmaspor 24 31
11. Ümraniye 24 31
12. Adanaspor 23 26
13. Menemenspor 23 26
14. Balıkesirspor 23 24
15. Boluspor 23 23
16. Akhisar Bld.Spor 24 19
17. Ankaraspor 23 14
18. Eskişehirspor 24 7
Takımlar O P
1. Man City 26 62
2. M. United 26 50
3. Leicester City 26 49
4. West Ham 26 45
5. Chelsea 26 44
6. Liverpool 26 43
7. Everton 24 40
8. Tottenham 25 39
9. Aston Villa 24 39
10. Arsenal 26 37
11. Leeds United 26 35
12. Wolverhampton 26 34
13. Crystal Palace 26 33
14. Southampton 25 30
15. Burnley 26 28
16. Brighton 26 26
17. Newcastle 26 26
18. Fulham 26 23
19. West Bromwich 26 17
20. Sheffield United 26 11
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 24 58
2. Barcelona 25 53
3. Real Madrid 24 52
4. Sevilla 24 48
5. Real Sociedad 24 41
6. Real Betis 25 39
7. Villarreal 25 37
8. Granada 25 33
9. Levante 25 32
10. Athletic Bilbao 24 30
11. Celta de Vigo 25 30
12. Osasuna 25 28
13. Getafe 25 27
14. Valencia 25 27
15. Cádiz 25 25
16. Eibar 25 22
17. Real Valladolid 25 22
18. Deportivo Alaves 25 22
19. Elche 24 21
20. Huesca 25 20
Günün Karikatürü Tümü
banner69
banner113
banner133