Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesi 3.6 şiddetinde depremle sarsıldı. 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, saat 22.14’de Dulkadiroğlu ilçesinde  yerin 3.01 kilometre derinliğinde 3.6 şiddetinde deprem yaşandı. 

Emotion’dan bir yenilik daha: Emotion Detox Deodorant Serisi Emotion’dan bir yenilik daha: Emotion Detox Deodorant Serisi

Kahramanmaraş’ta son 30 günde kente merkezi ve ilçelerinden toplamda 137 ayrı deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı verilerine göre, 30 gün içerisinde en şiddetli deprem 26 Temmuz’da 4,4 şiddetinde Dulkadiroğlu ilçesinde meydana geldi. 26 Temmuz’da yine aynı ilçede 3,8 şiddetindeki deprem meydana gelirken, 15 Temmuz’da Pazarcık ilçesinde 3,8 şiddetinde deprem yaşanırken, 13 Temmuz’da aynı ilçede 3,5 şiddetinde deprem meydana geldi. Son büyük deprem ise 11 Temmuz’da 3 şiddetinde Türkoğlu ilçesinde sallandı.

Depremlerin ilçelere dağılımına bakıldığında en çok depremlerin yaşandığı ilçe 70 sarsıntıyla Pazarcık ilçesi geliyor. Ardından 58 depremle Dulkadiroğlu ilçesi, Türkoğlu ilçesinde 3, Onikişubat ilçesinde 2, Çağlayancerit ve Ekinözü ilçelerinde 1’er deprem meydana geldi.