Kahramanmaraş Valiliği 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde (Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İlçe Belediye Başkanlığı, Belediye Meclis Üyeliği, Mahalle Muhtarlığı) seçimlerinin güven ve huzur içinde yapılması için seçim sürecinde gerek seçim öncesi, gerek seçim günü, gerekse seçim sonrasında ilgili birimlerle toplantılar yapılarak gerekli bütün tedbirler alındığını açıkladı.

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde (Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İlçe Belediye Başkanlığı, Belediye Meclis Üyeliği, Mahalle Muhtarlığı) seçimlerinin güven ve huzur içinde yapılması için seçim sürecinde gerek seçim öncesi, gerek seçim günü, gerekse seçim sonrasında ilgili birimlerle toplantılar yapılarak gerekli bütün tedbirler alınmıştır.

Bilindiği gibi seçimler yargı organlarının gözetimi ve denetimi altında yapılmaktadır. Milletimizin hür iradesinin sandığa yansıması esastır. Biz daha çok seçimlerin huzur ve güven ortamı içerisinde yapılması için idare olarak gerekli tedbirleri planlayıp alıyoruz.

İlimiz genelinde;

oy verme işlemi saat:07.00’da başlayıp saat:16.00’da sona erecektir.

2592 sandıkta (1476 sandık emniyet sorumluluk alanında, 1116 sandık jandarma sorumluluk alanında) toplam 754.604 seçmen oy kullanacaktır.

826 sandık alanında 2679 emniyet personeli, 3526 jandarma personeli (güvenlik korucusu dahil) olmak üzere toplam 6205 güvenlik personeli ile emniyet tedbiri alınacaktır.

Onikişubat Belediyesi’nin Yaptığı 147 konutun tapuları teslim edildi Onikişubat Belediyesi’nin Yaptığı 147 konutun tapuları teslim edildi

Her sandık alanında mutlaka güvenlik görevlisi bulunacak şekilde güvenlik planlaması yapılmıştır.

İl genelinde alınan tedbirlere ilaveten İl merkezi, Elbistan ve Pazarcık ilçelerimizde yeteri kadar hazır kuvvet bulundurulacaktır.

Seçim günü Vali Yardımcısı başkanlığında koordinasyon merkezi kurulmuştur.

Elektrik kesintisi yaşanmaması için trafo merkezlerinde teknik personel ile birlikte özel güvenlik ve kolluk kuvvetlerince gerekli tedbirler alınmıştır.

Oy kullanma yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel olayların aydınlatılması için güvenlik kameralarının aktif bulunması sağlanmıştır.

Seyyar sandıklara kayıt yaptıran engelli seçmenlerin evlerinde oy kullanabilmesi için görevliler seyyar sandıkları engellilerin evlerine götürecektir.

İl/İlçe Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlükleri 30-31 Mart 2019 tarihlerinde saat:08.00 ile 17.00 saatleri arasında hizmet verecektir.

Hastanelerimizde 7/24 esasına göre görevliler görevlerinin başında olacaktır.

Sağlık Müdürlüğünce oy kullanmaya gitmek isteyen yatalak hastaları, oylarını kullanmak üzere götürüp tekrar evlerine ve/veya hastaneye bırakacaklardır.

Seçim sürecini hep birlikte sağlıklı bir şekilde yürüteceğiz. Seçimlerin memleketimize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum.