Farklı alanlarda Lise ve Meslek lisesi mezunu personel alımı yapılacak. 

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi İŞKUR üzerinde yayımladığı personel alımı ilanı ile KPSS Şartı olmaksızın personel alımı yapılacak. Söz konusu ilana göre alımlar farklı kontenjanlarda yapılacağı açıklandı.

Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapılacak?

Kahramanmaraş personel alımları,

2 Çevre Mühendisi,

2 Elektrik - Makine Teknikeri,

1 Harita Teknikeri,

1 İnşaat Teknisyeni,

3 Elektrik Teknisyeni,

Depremde hasar gören Abdülhamit Han Camisi, cemaatini çadırlarda ağırlayacak! Depremde hasar gören Abdülhamit Han Camisi, cemaatini çadırlarda ağırlayacak!

3 Elektrik - Makine Teknisyeni,

6 Sayaç Okuma Elemanı,

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresinin personel alımı için adayların bazı nitelikleri sağlıyor olması gereklidir.Buna göre Genel olarak,

2018/11608 sayılı BKK ile Yürürlüğe konulan İl Özel İdareleri, Belediyeler ve Bağlı Kuruluşları ile Bunların üyesi Olduğu mahalli idare birliklerinin Personel Çalıştırılmasına Dayalı hizmetlerin gördürülmesine İlişkin usul ve esasların 4 üncü maddesindeki şartları sağlıyor olmak gerekmektedir.

Eğitim Şartı:

image_5856

KPSS Şartı: Kamu Personeli Seçme Sınavından P94 ve P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak veya 10 üzerinden en az 60 diploma notuna sahip olmak.

Yaş şartı: Son başvuru tarihi itibari ile 30 yaşını geçmemiş olmak,

İkamet Şartı: Görev yapılacak ilçede ikamet edebilecek olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Su ve Kanalizasyon İdaresinin personel alımı ilanına başvurular ilanın yayım tarihi ile başlamış olup en geç 30 Temmuz 2022 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvurular sadece online olarak yapılacak.

Başvuru Adresi: https://maraskaski.gov.tr

Başvuru Tarihleri: 25 - 30 Temmuz 2022