Kahramanmaraş’ta, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ertuğrul Doğan’a ait olduğu söylenen ve dün bazı medya kuruluşları ile sosyal medyadan dolaşıma sunulan ses kaydıyla ilgili montaj olduğu öne sürüldü.

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Ertuğrul Doğan'a ait olduğu öne sürülen telefon görüşmesinde, "Ülkücülerle ticaret yapmayınız, MHP'liyim diyenlerle ticaret yapmayınız dolandırılırsınız, ben yıllarca ticaret yaptım hep dolandırıldım. Alevilerle ticaret yapıyorum ama birgün dolandırılmadım." gibi ifadelerin yer aldığı telefon görüşmesinin videosunun paylaşılmasının ardından, görüntülerin montaj olduğuna dair bir duyuru yapıldı. 

Arslanbey Konağı’nda Sona Gelindi Arslanbey Konağı’nda Sona Gelindi

Konunun medya kuruluşlarında haber olmasının ardından ilk önce yapılan yayınla ilgili olarak linke yayın yasağı getirildi. 

Bugün akşam saatlerinde ise resmi olmayan bir mail hesabından konunun gerçeği yansıtmadığına dair haber servis edildi.

Yapılan haber servisinde MHP İl Başkanı Ertuğrul Doğan'ın, konuyla ilgili 2 kız ve annelerinin zarar görmemesi adına iddialarla ilgili suskunluğunu koruduğuna ancak olayın özünün bir aile felaketine yol açacak konuda, çaresiz bir babanın feryadı sonrası Başkan Doğan'ın girişimlerinin ardından sorunun çözüme kavuştuğu iddia edildi.  

Telefon görüşmesinde Doğan'ın sarf ettiği sözlerin muhatabının ise partiden ihraç edilen bir kişi olduğu belirtildi. 

2 yıl önceki olay sonrası ses kaydını düzenleyenler ile ilgili yine 2 yıl önce MHP Genel Merkez bilgisi dahilinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulduğu bilgisi de paylaşıldı.