Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Et ve Süt Kurumu kapısından içeri alınmamasına sert tepki gösterdi.

Öztunç, Denetim İstedi, ‘Sığınmacılar Otomatik Silahları Nereden Ve Nasıl Temin Ediyor?’ Öztunç, Denetim İstedi, ‘Sığınmacılar Otomatik Silahları Nereden Ve Nasıl Temin Ediyor?’

"BU MİLLİ BİR MESELE OLMALI"

Et ve Süt Kurumu'nun da TÜİK'den bir farkı kalmadığını belirten Başkan Akbulut,"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Et ve Süt Kurumu'ndan randevu istediğini belirtmiş ve saat 10.00'da kurumu ziyaret edeceğini açıklamıştı. Kılıçdaroğlu, bugün kurumu ziyaret etti ancak kapı telle bağlanarak içeri alınmadı. Kılıçdaroğlu'nun ziyareti de hesap sormak değil bilgi almaktı. Yapılan bu davranış devlet kurumlarının AKP sebebiyle ne kadar siyasileştiğini bir kez daha gözler önüne serdi. TÜİK gibi Et ve Süt Kurumu da halktan, doğruları arayan bizlerden çok şey saklıyor. Verecek cevapları olmadığı için, korktukları için Kılıçdaroğlu'nu içeri almıyorlar. Biz buradan Et ve Süt Kurumu'na sesleniyoruz. Siz iktidarın değil devletin kurumusunuz. Siyasileşemezsiniz, kimseye kapı kapatamazsınız, şeffaf olmak durumundasınız. Çocukların süt hakkını, vatandaşın et hakkını iktidara yediremezsiniz. Tam aksine yedirmeye çalışanlara hesap sormalısınız. Sizler için de bizler için de çocuklarımızın yeterli beslenme hakkı artık milli öncelik mesele olmalıdır"şeklinde konuştu.