Apple'ın yeni iPhone SE'nin üretimini azaltmaya karar verdiğini öne sürülüyor.

 3. nesil iPhone SE olarak da bilinen yeni model, ülkemizde 18 Mart'ta ön siparişe açılmış ve 25 Mart'ta satışa sunulmuştu. 10.999 TL'lik başlangıç fiyatı ile ülkemizdeki tüketicilerle buluşan yeni iPhone SE için bugün ise yeni bir iddia internete düştü.

YENİ iPHONE SE İDDİASI! İLK İŞARETLERİNDEN BİRİ OLARAK NİTELEDİLER

 Bu durum, Rusya-Ukrayna savaşının ve ABD gibi ülkelerde yükselen enflasyonun tüketici elektroniği talebini düşürmeye başladığının ilk işaretlerinden biri olarak nitelendi.

Instagram Takipçi ve Beğeni Hilesi Ücretsiz: Sosyal Evin Instagram Takipçi ve Beğeni Hilesi Ücretsiz: Sosyal Evin

Rapora göre Apple, tedarikçilerini beklenenden daha zayıf talep nedeniyle bu çeyrek için iPhone SE üretimini 2-3 milyon adede kadar düşürmeleri konusunda bilgilendirdi.

MING-CHI KUO: BEKLENENDEN DAHA DÜŞÜK TALEP VAR

Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo ise attığı tweet'te, Şanghay'daki karantinanın iPhone SE üretimini etkilemediğini belirterek, "Ancak, yeni iPhone SE'ye talep beklenenden düşük (gönderim durumunda "stokta" yazması bunun kanıtı) ve bu yüzden 2022'deki sevkiyat tahminimi 25-30 milyondan 15-20 milyona düşürdüm." dedi.

YENİ iPHONE SE'NİN ÖZELLİKLERİ

A15 Bionic işlemcisi ile gelen yeni iPhone SE'nin tasarımı önceki model ile neredeyse aynı. Grafikleri daha da gelişen ve hızlanan Touch ID (parmak izi okuyucu) destekli yeni iPhone SE, Gece Yarısı, Yıldız Işığı ve (PRODUCT) RED olmak üzere 3 farklı renk seçeneğine sahip.

5G desteği ile gelen 4.7 inç retina ekranlı iPhone SE'de pil konusunda da geliştirmeler yapılmış durumda. Ancak telefonun tek arka kamerası var o da 12 MP çözünürlüğünde.