İmam Hatipliler Yarışıyor Meslekî Bilgi Yarışması'nın il finali, Göksun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ev sahipliği ve koordinatörlüğünde gerçekleştirilirken Onikişubat Akşamseddin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yarışmanın birincisi oldu.

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Türkiye geneli yapılması planlanan İmam Hatipliler Yarışıyor Meslekî Bilgi Yarışması'nın ilimizdeki final yarışması gerçekleştirildi. Göksun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ev sahipliği ve koordinatörlüğünde gerçekleştirilen yarışmaya Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Akif Bulut, Din Öğretiminden Sorumlu Şube Müdürü Ramazan Sertpolat, Göksun İlçe Millî Eğitim Müdürü Şeref Akpınar, yarışmaya katılan okulların öğrenci, öğretmen ve idarecileri ile vatandaşlarımız katıldı.

Saygı duruşunun yapılması ve İstiklâl Marşımızın okunmasının akabinde İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Akif Bulut ile Göksun İlçe Millî Eğitim Müdürü Şeref Akpınar katılımcılara seslendi. Konuşmaların ardından yarışma gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş’taki lise Türkiye’de bir ilke imza attı! Kahramanmaraş’taki lise Türkiye’de bir ilke imza attı!

Yarışma sonunda Onikişubat Akşamseddin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci, Onikişubat Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci ve Hoca Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi ise üçüncü oldu.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri takdim edilmesinin ardından program sona erdi.