Maçın yapılacağı zemine göre bu ayakkabılar arasında bir tercih yapılmalıdır. Bu sayede doğru ayakkabı ile istenen doğru sonuçlara ulaşma imkânı da bulunmuş olur. 

Çim Sahada Hangi Ayakkabı Tercih Edilmelidir?

Çim sahalar genel olarak toprak bir zemin üzerine yapılmaktadır. Çim sahanın yumuşak bir zemini bulunmaktadır. Bu da doğru ayakkabının seçilmesi durumunda rahat ve hızlı bir harekete kavuşmaya yardımcı olur. Performansın artması da mümkün olur. Ancak bu yumuşak zemine sağlam bir şekilde tutunabilmek için tam tersi bir tabana sahip olan ayakkabının tercih edilmesi gerekmektedir. Dış yüzeyi sert ve güçlendirilmiş olan modeller en doğru seçimdir. Aynı zaman da uzun dişli ve sert dişli olan kramponlarda doğru bir tercihtir. Çünkü bu ayakkabılar hem yere sağlam basmayı sağlar hem de kayma olasılığını ortadan kaldırmış olur. 

Suni Çimde Hangi Ayakkabı Tercih Edilmelidir?

Suni çim sahalar genel olarak beton bir zemin üzerine yapılmaktadır. Sert bir zemin üzerinde olması nedeni ile seçilen ayakkabının tabanının esnek olması gerekir. Aynı zaman da yumuşak bir yapısının da olması gerekmektedir. Krampon tercihinde bulunurken de sık diş yapısı olan ve silikon bir tabanı bulunan ayakkabıların tercih edilmesi gerekir. Bu şekilde yapılmış olan ayakkabı tercihleri topa karşı olan hâkimiyetinizin artmasını sağlar. Aynı zamanda bu ayakkabılar ayak sağlığının korunmasına da yardımcı olan ayakkabılardır. Bu nedenle doğru bir ayakkabı tercihi yapılarak maça olan hâkimiyetinizin daha da artmasına ve sağlığınızın korunmasına yardımcı olmanız gerekmektedir. 

Kapalı Alanlarda Ayakkabı Seçiminin Nasıl Yapılması Gerekmektedir?

Maç yapılan alanlardan birisi de kapalı alanlarda yerine getirilen maçlar olmaktadır. Alanların değişmesi nedeni ile seçilen ayakkabının da değişmesi gerekmektedir. Bu sayede topa karşı olan hâkimiyet artarak performansınızın yükselmesine yardımcı olmaktadır. Kapalı alanlarda oynanan maçlar için en doğru ayakkabı seçimi uzun ayakkabı olmaktadır. Kramponun orta dişli bir yapısının bulunması gerekir. Ayakkabıların hafif olması gerekir. Aynı zamanda da yumuşak malzemeden yapılması gerekir. Halı saha ayakkabısı olarak üretilen ayakkabılar ayağınızın harika bir şekilde kavranmasına yardımcı olmaktadır. Bu da sizin maçta daha iyi olmanızı sağlamaktadır. Bu nedenle ayakkabı tercihleri oldukça önemlidir. Doğru bir ayakkabı tercihi yaparak maçın yıldızı olma durumunuzu daha da yükseltin. 

Halı Saha Ayakkabısını Doğru Yerden Alın

PlaySports her konuda olduğu gibi halı saha ayakkabısında da en iyi hizmeti sunuyorlar. Ayakkabılar oldukça sağlamdır. En yeni modelleri bulabilirsiniz. Hiçbir yerde bulamayacağınız ayakkabılar bu site içerisinde bulunur. Müşteri hizmetleri her zaman yanınızdadır. Kendinizi güvende hissetmenize yardımcı olur. Her konuda yardımcı olurlar. Aynı zamanda kısa bir sürede sorularınıza cevap vermektedirler. Tedarikçisi olunan birçok markanın ürünlerini en iyi şekilde satmaktadırlar. Hızlı ve güvenli bir şekilde ürün teslimatı yapmaktalar. Geniş bir portföye sahipler. Uygun fiyat uygulamasını yerine getirmekteler. Ürünlerin hepsi kaliteli ürünlerdir. Herhangi bir sorun yaşanma durumu yoktur. Garantili olarak ürünler satılmaktadır. Müşteri memnuniyetini önemsiyorlar. Sizin talebinize uygun ürünler üretmekteler. En fazla çeşit bu sitede yer almaktadır. Ürünü beğenmemeniz durumunda ürünü rahatlıkla iade edebilirsiniz. Ürünlerden her zaman olumlu dönüşler alırız. Ürünlerin beğenilmemesi gibi bir durum söz konusu değildir. Ürünler uzun süreli olarak kullanılır. Çünkü sağlam ve dayanıklı ürün satışını yerine getirmektelerdir.