Kahramanmaraş’ta şiddetli rüzgar maddi hasara neden oldu Kahramanmaraş’ta şiddetli rüzgar maddi hasara neden oldu

Kahramanmaraş’ta entin en çok şubesi olan güzellik merkezi Seher Başaran’ın yeni görevi de takdirle karşılandı. 
Kendi şubelerini büyütmesi ve geliştirmesinin yanı sıra, güzellik akademisinde sektörde çalışacak veya kendi işini kuracak yeni uzmanlar yetiştiren Başaran, bu çalışmalarını artık sadece Kahramanmaraş için değil tüm Türkiye için yapacaklarını söyledi.
Kentte yaptığı sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra sektördeki çalışmalarıyla da adından sıkça söz ettiren Başaran, yeni göreviyle ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, “Güzellik uzmanlarının geliştirilmesi ve Dünya’da onların duyurulması için birçok platform ve eğitimler yapacağız.  Bunların içerisinde yarışmalar da olacak. Şu anda Türkiye’ye yeni gelen bir konfederasyon ve 81 il’de temsilcilikler atayacağız ve sektörde daha önemli çalışmalar yapacağız.” dedi.
Öte yandan Türkiye Başkanlığı’nın kurucu üyesi ve Başkan Yardımcılığı görevinde de yine bir Kahramanmaraşlı usta berberlerden Ahmet Veysel Yırtıcı yer aldı. 
OMC ile ilgili açıklamalarda bulunan OMC Türkiye Başkan Yardımcısı Ahmet Veysel Yırtıcı, “Dünya çapında 55’den fazla üye ülke ve 2.000.000'den fazla bireysel üyeyle, bu rekabet, küresel ölçekte sektörde en rekabetçi ve aynı zamanda en gelişmiş olanı cezbedecek bir yarışmalar düzenlendiğinin altını çizen Yırtıcı,” Organisation Mondiale Coiffure (OMC) 1946 yılından itibaren faaliyet gösteriyor. Moda akımlarının tanıtıldığı ve koleksiyon eğitimlerinin seminerlerinin verildiği organizasyon bünyesinde Asya, Avrupa ve Amerika’dan OMC’ye üye olan salon yöneticileri, saç stilistleri, akademiler, öğrenciler ve firmalar aynı platformda buluşuyor” dedi.
İleri düzey kuaförlerin yeteneklerini sergileyerek yarıştıkları OMC World Champion ve OMC World Cup’a başvuru yapabilmek için ise üye ülkeler arasında olmak gerektiğini belirten Yırtıcı, artık Kahramanmaraş’tan bu yarışmaya meslektaşlarının gidebileceğini ifade etti.