Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla Cemal Kaşıkçı cinayeti davasının Suudi Arabistan Makamlarına devredilmesi kararına sert tepki gösteren 25&26. Dönem Milletvekili ve Gelecek Partisi Genel Sekreteri C. Kani Torun, iktidarın bir davası olmadığını ve sadece iktidarını sürdürebilmek için satamayacağı da hiç bir değer olmadığını ileri sürdü.

AK Partiyi ‘’dava’’ için savunduğunu iddia eden kesimlere de seslenen Torun, ‘’AK Partili dostlar daha ne kadar bu rezilliği savunacaklar, kendinizi kandırmayı bırakın’’ ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Cemal Kaşıkçı 2 Ekim 2018 tarihinde evlilik evraklarını tamamlamak için Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu binasına girmiş ve Suudi Arabistan ajanlarınca vahşice katledilip cesedi bir şekilde yok edilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve dönemin yetkilileri duruma ciddi reaksiyon göstermiş ve Türk istihbaratı an be an elde ettiği cinayetin dinleme kayıtlarını birçok ülkeye de servis etmişti.

Bilindiği gibi 25. Dönem milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Danışmanı Yasin Aktay, yakın dostu da olan Cemal Kaşıkçı’nın cinayetiyle yakından ilgilenmiş ve faillerinin tespit edilip cezalandırılmaları için yoğun çaba göstermişti.

Sefer Aycan, TBMM’de konuştu! Sefer Aycan, TBMM’de konuştu!

 Ancak davanın Türkiye’de kapatılıp eldeki tüm bilgi ve belgelerin Suudi Arabistan makamlarına teslim edileceği kararı sonrasında Aktay’ın ‘’ belki de bizim bilmediğimiz bir şeyler vardır’’ şeklinde beyanda bulunması ciddi eleştirilere neden oldu.