Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İletişim Başkanı Mustafa Mente, Üsküdar Belediyesi tarafından ilçe sınırlarındaki iftar yemeğine katılmalarının engellendiğini söyledi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Mente, Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu ile birlikte katılacakları Marmara Üniversitesi Mezun ve Mensupları Derneği’nin iftar davetine Üsküdar Belediyesi’nin dernek yönetimini "tehdit etmesi" nedeniyle katılamadıklarını söyledi. Mente, Üsküdar Belediyesi sınırları içerisinde yer alıp mülkiyeti  belediyede olan Boğaziçi Yaşam Merkezi’nde iftar yemeğine davet edildiklerini , bu davete icabet etmek istediklerini ancak dernek yöneticilerinin belediye yetkililerince tehdit edilmesi nedeniyle iftar programında yer alamadıklarını açıkladı ve  sözlerine şu şekilde devam etti;

"Genel merkezimize davetiye geldi ve telefonla da aranarak Sayın Davutoğlu davet edildi. Biz de Üsküdar’da bir STK ziyareti planladık. Akabinde de derneğin iftarına katılacaktık. İftara bir saat kala, Üsküdar Belediyesi yetkilileri dernek yöneticilerini aramışlar. ‘Burası beyefendinin, cumhurbaşkanının ilçesi, bu programı neden böyle yapıyorsunuz? Sonrası sizin için iyi olmaz’ diyerek dernekteki arkadaşları sıkıntıya sokmuşlar. Onlar da mahcup oldu. Biz de katılamamış olduk."

‘HEPİMİZİN ENDİŞE ETMESİ GEREKEN ÜZÜCÜ BİR DURUM’

Kendisinin de 1999 yılında Marmara Üniversitesi’nden mezun olduğunu, Davutoğlu’nun da bu üniversitede dersler verdiğini belirten Gelecek Partili Mente çok üzüldüklerini ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu yerel yöneticiler kendi başlarına mı hareket ediyor, bir yerden talimat mı alıyor onu bilemiyoruz. Ancak üzüldüğümüz konu şu. Bu ülkede başbakanlık yapmış insanın programına müdahalede eden, onu engellemeye çalışan bir zihniyet var. Bu da ülkemiz için, baskıcı ortam için hepimizin endişe etmesi gereken üzücü bir durum."

'DAVUTOĞLU’NU BU BASKI ORTAMI YENİ PARTİ KURMAYA İTMİŞTİ'

İyi Parti Kahramanmaraş Teşkilatı esnafı ziyaret etti! İyi Parti Kahramanmaraş Teşkilatı esnafı ziyaret etti!

Davutoğlu’nun haberi almasının ardından üzüldüğünü belirten Mente, "İlk defa bu durumla karşılaşmıyor. Mütevelli heyeti üyesi olduğu vakıflarda ve derneklerde başbakanlıktan ayrıldıktan sonra kitabıyla ilgili konuşma yapması engellemişti geçmişte. Zaten bu baskı ortamı sayın Davutoğlu’nu yeni parti kurmaya, özgürlük yolu arayışına itmişti" diyerek sözlerine son verdi.