Emeklilerle bir araya gelen CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, emeklilerin hak ettiklerini alana kadar mücadeleye devam edeceklerini söyledi.CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, emekli vatandaşlarla bir araya geldi. İlk olarak Türkiye Emekliler Derneği Antalya şubesini ziyaret eden CHP’li Zeybek, “Emeklilerimiz hak ettikleri gibi insanca yaşayabilsin diye mücadelemize devam edeceğiz.” dedi.

“Sakinlik içinde geçmesi gereken zamanlarda farklı işlerde çalışıyorlar”
Emekli vatandaşların sorunlarını dinleyen CHP’li Zeybek’in bir sonraki durağı Antalya Konyaaltı Belediyesi Emekliler Kahvesi oldu. Burada da emeklilerin sorunlarını dinleyen, çözüm önerilerini anlatan Zeybek, “Ekonomik koşullar tüm yurttaşlar gibi emeklilerimizi de zor durumda bırakıyor. İktidar ne verdiği sözleri tutuyor ne de emeklinin insani şartlarda yaşayabilmesi için adımlar atıyor. Bugün emeklilerimiz, yaşamlarının sakinlik içinde geçmesi gereken zamanlarda geçimini sağlamak için çeşitli işlerde çalışmak zorunda kalıyor. Bu, hiçbir insanımıza reva görülmemeli” şeklinde konuştu. Dertlerini anlatan emeklilerin ortak sorununun geçim sıkıntısı olduğunu belirten Zeybek, “Eskiden emekli ikramiyesi ile ev ya da araba alınabilirken şimdi bunların hayal olduğunu belirten emeklilerimiz, artık sadece kiraya ve faturalara giden bir maaşla ay sonunu getirmeye çalıştıklarını belirtiyorlar. Et dahil olmak üzere birçok temel gıdayı artık alamamaktan şikayet eden emeklilerimizi biz duyuyoruz, anlıyoruz ama AKP iktidarı sessiz kalmaya devam ediyor.” dedi.

“İktidarın emekliye ve EYT’lilere, hak görmediği her şeyi hak sahiplerine teslim edeceğiz”
Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili de konuşan CHP’li Zeybek, “EYT’liler bugün primlerini doldurmuş, emekliliği hak etmişlerdir. Ortada bir lütuf değil, kazanılmış bir hak vardır. Ancak iktidar en doğal haklarını emeklilere çok görmektedir. Bu sorunu da biz çözeceğiz. İktidarın yapmadığını, emekliye hak görmediği her şeyi hak sahiplerine teslim edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Dulkadiroğlu İlçe Müftülüğü Kadir Gecesi’ni ‘Kur’an’ Gecesi yaptı Dulkadiroğlu İlçe Müftülüğü Kadir Gecesi’ni ‘Kur’an’ Gecesi yaptı

 Bayram ikramiyesine asgari ücret talebi 

CHP’li Zeybek’in son durağı ise Antalya DİSK Emekli-Sen oldu. DİSK Emekli-Sen Başkanı Belkız Özgen ve üyeleri ziyaret eden Zeybek, fahiş zamlar ve enflasyon karşısında maaşları eriyen emeklilerin en azından bayram ikramiyelerinin asgari ücret seviyesine yükseltilmesini istediğinin altını çizdi.