CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, yurt dışından bölgeye gelecek turistlerle ilgili hükümetin kolaylık sağlaması çağrısında bulundu.

Öztunç, Denetim İstedi, ‘Sığınmacılar Otomatik Silahları Nereden Ve Nasıl Temin Ediyor?’ Öztunç, Denetim İstedi, ‘Sığınmacılar Otomatik Silahları Nereden Ve Nasıl Temin Ediyor?’

Ramazan Bayramı ile birlikte sıcak havaların da etkisinin artacak olması ve koronavirüs tedbirlerinin büyük ölçüde kaldırılması ile tatil beldelerinde turizm açısından heyecanlı bekleyiş başladı. Ancak yaşanan ekonomik kriz nedeniyle birçok sektörde olduğu gibi ulaşımda da sorunlar yaşanıyor. CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir de bu sorunlara değindi ve hükümete çağrıda bulunarak şu ifadeleri kullandı:


“EKONOMİK KRİZ TURİZMLE BİRLİKTE BİR NEBZE DE OLSA ÖNLENEBİLİR”
“Ülke olarak zor zamanlardan geçiyoruz. İktidarın izlediği yanlış politikalar nedeniyle bir ekonomik kriz yaşanıyor. Ancak bu kriz bir nebze de olsa yaklaşan yaz aylarında engellenebilir. Hem yaklaşan Ramazan Bayramı’nda hem de yaz aylarında tatil yapmak için ekonominin canlanması konusunda önemli bir noktada olan turizm sektörü ile bu durum bir nebze de olsa tersine çevrilebilir.”


“BİLET FİYATLARI ÇOK YÜKSEK”
“Malum yaklaşan yaz ayları, pandemi tedbirlerinin gevşetilmesi ve aşılanma oranının artması ile biraz olsun rahat nefes aldık. İnsanlar artık daha rahat dışarı çıkabiliyor. Şimdi de Fethiye ilçemiz, bölgeye gelecek turistleri ağırlamaya hazırlanıyor. Ancak ekonomik krizin vurduğu bir alan da ulaşım hizmetleri oldu. Yurt dışından gelecek kişiler için bilet fiyatları çok yüksek. Bu konuda adım atılmalı ve ekonomik anlamda ve bölgenin kalkınması adına, turizmi de canlandırmak için hükümetin bir şeyler yapması lazım. Eğer uygun fiyatlarla insanları buraya çekebilirseniz, bu şekilde bir teşvikte bulunursanız bunun artısı eksisinden çok daha fazla olacaktır. Bu da ülke ekonomisine olumlu anlamda yansıyacaktır.”