Çağlayancerit’teki torpilli işe alım iddiası meclis gündeminde

Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit İlçesinde, başta PTT olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarına personel alımlarında parti ilçe teşkilatı ve resmi görevli memurların birlikte liste oluşturdukları iddiası Ankara’da Meclis gündemine taşındı.

Çağlayancerit 09.03.2021, 12:29 10.03.2021, 16:35 Editör 8
Çağlayancerit’teki torpilli işe alım iddiası meclis gündeminde

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Çağlayancerit’te iddia edilen olayın peşine düştü.

Çok sayıda hemşerisinin hak gaspı şikâyeti üzerine harekete geçen Atom Karınca Öztunç, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yazılı olarak cevaplandırması istemiyle Meclis Başkanlığı’na verdiği önergede skandal iddialara yanıt aradı.

“Bir adaletsizlik varsa mutlaka düzeltilmeli” uyarısında bulunan Öztunç’un kamuoyu adına yanıt beklediği önergesi aynen şu şekilde;

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

Aşağıdaki sorularımın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat OKTAY tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.

Saygılarımla.

Ali ÖZTUNÇ

Kahramanmaraş Milletvekili

1- Kahramanmaraş Çağlayancerit İlçemizde kamu kurumlarına personel alımlarında AK Parti İlçe Başkanlığından gönderilen listelerdeki kilerin işe alındığı iddiaları doğru mudur?

2- Son olarak Çağlayancerit Posta ve Telgraf Teşkilatına alınacak taşeron işçiler için AK Parti İlçe Başkanı ile Kahramanmaraş PTT Başmüdürünün görüşerek liste oluşturduğu ve bu listedeki kişilerin işe alındığı iddiaları doğru mudur?

3- Bu iddiaların araştırılarak işe alımlardaki adaletsizliğin giderilmesi yönünde bir çalışmanız olacak mıdır?Yorumlar (0)
banner82
14°
açık
banner62
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş’taki 18 katlı bina, Yıkılmalı Mı? Yıkılmamalı Mı?
Kahramanmaraş’taki 18 katlı bina, Yıkılmalı Mı? Yıkılmamalı Mı?
Namaz Vakti 22 Nisan 2021
İmsak 04:13
Güneş 05:41
Öğle 12:36
İkindi 16:19
Akşam 19:21
Yatsı 20:43
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Günün Karikatürü Tümü
banner69
banner113
banner133