Şairler Tepesi'nde gerçekleştirilen programa, Liselere Geçiş Sınavında ilk 50'ye girerek derece yapan öğrenciler, velileri ve İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman katıldı.

Programda konuşma yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, akademik başarının önemli olduğunu ancak ahlaki değerler ve inanç ile kültürün sanatla birleşmesinden sonra asıl başarının elde edildiğini ifade etti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde Depremzedeleri Ziyaret Etti Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde Depremzedeleri Ziyaret Etti

Yurt içi ve yurt dışı birçok yere gidip geldiğini ve Kahramanmaraş coğrafyasından söz edildiğinde herkesin çok güzel şeyler söylediğini belirten Başkan Güngör, "Burada geleceğe dönük çok güzel başarı elde ettiniz ama inşallah bu başarıyı da artırarak sürdüreceksiniz. Bitirdiğiniz liselerden sonrada çok güzel üniversitelerde bölümlere girip buralardan mezun olup inşallah ülkemize hizmet etmiş olacaksınız. Hepiniz bir meslek sahibi olacaksınız, hepiniz bu ülkeye katkı sağlayacaksınız. Kendinizi iyi yetiştirin, nereye giderseniz gidin amacınız kendi ülkenizin ve kendi milletinizin kalkınması, başarısı için olsun. Bir milletin kalkınması o milletin evlatlarıyla olur." dedi.

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman'da her ilçede bir önceki yıla göre bir ivme kazanarak başarıya imza atıldığını ifade ederek, "Kahramanmaraş, Türkiye ortalamasının üzerinde bir yere yerleşti. Bu haklı gururu, başarıya hep beraber imza atan insanlar olarak bir aradayız. Birbirinden başarılı, pırıl pırıl öğrencilerimizle bir arada bulunmak bizler için bir onur. Yıllarca emek veriyoruz yerine göre birçok sorunla uğraşıyoruz ama bir başarıyı duyunca tüm yorgunluğumuz gidiyor. İyi ki de emek vermişiz, iyi ki de bu kadar yükü üstlenmişiz diyoruz. En iyi yatırım insana yapılan yatırımdır. Diğer tüm yatırımlar iyi insana hizmet etmek için yapılan yatırımlardır." diye konuştu.