Uluslararası Employer Brand Summit etkinliğinin 9.su, 13-14-15 Nisan’da hibrit olarak gerçekleşti. Türkiye’den ve dünyadan pek çok konuşmacıyı bir kez daha aynı ortamda buluşturan etkinlik, bu yıl tüm dünyanın gündemine giren “yaklaşan yetenek fırtınası” temasını masaya yatırdı.Etkinliğin daimi sponsoru QNB Finansbank, bu yıl da ana sponsor olarak konumlandı ve Türkiye’nin en büyük markalarının temsilcileri, yetenek fırtınasını ve bu konuda aldıkları aksiyonları izleyicilerle paylaştı.

Türkiye’nin ilk işveren markası ajanslarından 3İK’nın geleneksel olarak düzenlediği işveren markası zirvesi Employer Brand Summit, bu yıl hibrit bir şekilde gerçekleşti ve bir kez daha iş dünyasının en önemli profesyonellerini bir araya getirdi.

İstanbul Sözleşmesi 28 Nisan’da Görüşülecek İstanbul Sözleşmesi 28 Nisan’da Görüşülecek

İlk 2 günü atölyelere ayrılan etkinlikte, ilk olarak Employer Brand Academy kurucusu ve işveren markası stratejisti Ali Ayaz, “Sadece İşveren Markası Değil, Aynı Zamanda İşveren Markası Yönetiminin Esasları” konulu bir atölye gerçekleştirdi. Daha önceden kayıt olanların katıldığı ve büyük ilgi gören atölyede, işveren markasının ve işveren markalamasının incelikleri ve esasları konuşuldu, katılımcıların da dahil olmasıyla fikir alışverişlerinde bulunuldu.

İkinci gün olan 14 Nisan’daki atölyelerin ilkine İnsan Kaynakları Organizasyonel Gelişim ve Öğrenme Uzmanı Begüm Güney ev sahipliği yaptı ve son yılların yükselen trendi “İşe Alımda Oyunlaştırma” konusuyla ilgili katılımcılara değerli bilgiler verdi. Ufuk açan ve büyük ilgi gören atölyelerin sonuncusunda ise Yıldız Holding’in İşe Alım Müdürü Tuğçe Tunç Tartan önderliğinde “FlowQ: İşe Alımda Yeni Dönem” konusu ele alındı.

Hızla yaklaşan yetenek krizinden kim, nasıl korunabilir?

15 Nisan’daki büyük zirve ise motivasyon konuşmacısı, eğitimci, yazar ve oyuncu gibi çok yönlü kimliğiyle tanınan Mehmet Auf’un moderatörlüğünde gerçekleşti. Auf’un keyifli ve dinamik sunumuyla başlayan zirvenin açılış konuşmasını 3İK Marka İletişim Ajansı Başkanı Alper Çakıroğlu yaptı. Çakıroğlu etkinliğin düzenlenme amacını ve istikrarlı bir şekilde düzenlenmesini “Son 2 yıldır iş dünyası beklenmedik bir dönüşüm içine girdi ve pek çok şey tahmin ettiğimizden de hızlı bir şekilde değişti, değişmeye de devam ediyor. Hızlı dedik çünkü son yıllarda ayak seslerini hafiften duymaya başladığımız yetenek krizi, beklenmedik bir şekilde, öngörülenden 10 sene önce kapımıza dayandı. Biz de yıllardır Türkiye’nin en önemli şirketlerine işveren markası danışmanlığı veren ve işveren markası kurgulayan bir ajans olarak, pek çok global araştırmaya